Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Türkiye büyük deprem sonrası uluslararası yardım talep etmişti! ABD’den ilk açıklama geldi

06 Şubat 2023 | Gösterim: 5 | Kategori: Güncel

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Çok sayıda ilden de hissedilen deprem 30 saniyeden fazla sürdü. Sarsıntı Maraş’ın yanı sıra Hatay, Adana, Gaziantep, Malatya, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Osmaniye’de de hissedildi.

“TÜM BİRİMLERİMİZ TEYAKKUZ HALİNDE”

Deprem sonrası açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şu ana kadar 6’nın üzerinde 6 deprem var, en büyüğü 6,6. Bütün ekiplerimiz teyakkuz halinde. Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır.” dedi.

“HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ”

Bakan Soylu’nun çağrısı sonrasında ABD’den ilk açıklama geldi. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın yaptığı açıklamada,”Gerekli her türlü yardımı sağlamaya hazırız. Başkan Joe Biden, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) ve diğer federal hükümet ortaklarını, depremden en çok etkilenenlere yardımcı olmak için ABD’nin müdahale seçeneklerini değerlendirmeleri için yönlendirdi. Türkiye hükümeti ile koordinasyon halinde durumu yakından izlemeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Amerika Birleşik Devletleri Deprem AFAD Dünya Güncel HaberlerYorum Yapın

*