Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Son Dakika: Erzurum’da 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

17 Eylül 2022 | Gösterim: 3 | Kategori: Güncel

Erzurum Çat’ta 3,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, çevre il ve ilçelerden de hissedildi. Vatandaşlar korku içerisinde kendini dışarı attı.

Son Dakika: Erzurum'da 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Konuyla ilgili AFAD’dan yapılan paylaşımda, “Erzurum ili Çat ilçesinde saat 23.30’da 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi” ifadelerini kullandı.

AFAD’tan yapılan bir sonraki paylaşımda ise olumsuz bir ihbarın yapılmadığı bilgisi aktarıldı. Paylaşımda, “Geçmiş olsun Erzurum. Çat ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” denildi. AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı da Çat ilçesine 2 ekip gönderildiğini belirterek, şu ana kadar kendilerine olumsuz bir ihbarın gelmediğini söyledi.

Son Dakika: Erzurum'da 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Erzurum Valisi Okay Memiş, il merkezinde sarsıntının çok hissedilmediğini belirterek, “Deprem Çat ilçesinde daha çok hissedildi. Jandarmamız, AFAD ekiplerimiz, köy muhtarlarımızla irtibatta. Erzurum genelinde şu anlık olumsuz bir durum bulunmuyor” dedi.

Son Dakika: Erzurum'da 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Deprem, Bingöl merkezde ve özellikle Çat ilçesine sınırı olan Karlıova ilçesinde de hissedildi. Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Saat 23.30’da merkez üssü Erzurum Çat olan ve il merkezimizde hissedilen 4.9 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. İlk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır” denildi.

Son Dakika: Erzurum'da 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Deprem Güncel Haberler Son DakikaYorum Yapın

*Reklam