Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Erkal İstişareye Geldi

09 Aralık 2013 | Gösterim: 1.129 | Kategori: Malatya Haberleri

Erkal İstişareye Geldi

 

Önümüzdeki yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması beklenen, Malatya Eski Belediye Başkanı ve AKP Malatya Eski Milletvekili A. Münir Erkal bir dizi istişarede bulunmak üzere Ankara’dan Malatya’ya geldi. 

Saadet Partisi’nden Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’na giden yolda Malatya halkı, sivil toplum temsilcileri ve kanaat önderleri ile görüşeceği öğrenilen A. Münir Erkal’in adaylığının kesinleşme aşamasında olduğu kaydediliyor.

Ahmet Münir Erkal Kimdir? 

1954 yılında doğan A. Münir Erkal, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek mimar olarak Malatya’da faaliyet gösterdi. Malatya Mimarlar Odası Yönetim Kurulu’nde yer aldı.

1989 yılında 35 yaşında iken Turgut Özal liderliğindeki Anavatan Partisi’nden, 1994 yılında ise Refah Partisi’nden Malatya Belediye Başkanı seçilerek, 1989-1999 yılları arasında Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde AKP’ye katıldı. 3 Kasım 2002 milletvekili genel seçimleri için yapılan temayül yoklamasında en yüksek oyu alan isimlerden biri olarak 3 Kasım 2002 seçimlerinde AKP Malatya Milletvekili Adayı gösterildi ve seçilerek 22. Dönem Malatya Milletvekili olarak 5 yıl boyunca TBMM’de görev yaptı. Erkal, TBMM’de ayrıca Çevre Komisyonu Başkanlığı’nı da yürüttü.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Sürekli Konferansı Asil Üyesi olan A. Münir Erkal, evli 1 çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.Yorum Yapın

*Reklam