Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Pamukkale ye Zamlı Tarife

24 Nisan 2014 | Gösterim: 100 | Kategori: Güncel

Denizli’nin dünyaca ünlü bölgesi olan Pamukkale’nin işletmesini 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla geri alan ve işletmesini Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğine (TÜRSAB) devreden Kültür ve Turizm Bakanlığı, Pamukkale’ye giriş ücretini 20 TL’den 25 TL’ye çıkardı.

Dünyada bir eşi daha bulunmayan ve yılda yaklaşık 2 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Pamukkale’ye giriş ücretlerine zam yapıldı. TÜRSAB tarafından yaklaşık 4 aydır işletilen Pamukkale’ye ilk zam 15 Nisan tarihinde yapılarak giriş ücreti 20 TL’den 25 TL’ye yükseltildi.

Pamukkale’de bulunan antik havuz, müze ve park ücretlerine de zam yapıldı. Alınan zam kararıyla birlikte Hierapolis Antik Müzesi’ne giriş ücreti 3 TL’den 5 TL’ye, antik havuza giriş ücreti de 25 TL’den 32 TL’ye yükseldi. Daha önce ücret alınmayan çocuklar için de ücret alınmasına karar verildi. Buna göre 0-12 yaş için antik havuz girişinden 13 TL, ören yeri girişinden de 15 TL alınacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının zam kararıyla birlikte TÜRSAB tarafından Pamukkale için yeni kararlar da alındı. Buna göre artık gazeteciler beyaz cennet Pamukkale’ye kolay kolay giremeyecek. Pamukkale’ye girmek için önce TÜRSAB ve Bakanlık yetkililerinden izin alacak olan gazeteciler, haber çalışmalarını da görevlendirilen yetkililer eşliğinde yapacak. – DENİZLİ


Gelen Aramalar :

  • elbiseler 2014
  • 2014 tulum modelleri
  • sırt çantası modelleri


Yorum Yapın

*