Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Kernek ‘Sürpriz Yumurta’ Misali!

17 Haziran 2014 | Gösterim: 126 | Kategori: Malatya Haberleri

Kernek 'Sürpriz Yumurta' Misali!

Kernek’te 2012 bahar aylarında yıkılan havuzlu parkın yerine yapılacak parkla ilgili projelerin nihai halinin nasıl olacağına karar verilememesi, projeye “kafaya göre eklemeler- çıkarmalar yapılması” sorunundan sonran yanı sıra, buradaki düzenlemenin ne zaman bitirileceği de bilinmiyor.

Kernek’teki park, 2 yılı aşkın bir süre önce müsteciri çıkarıldıktan sonra yıkılmış, daha sonra hazırlanan bir proje doğrultusunda yeni düzenleme çalışmalarına başlanmıştı. Kamuoyuna da sunulan ilk proje maketinin ardından Kernek’in ana sembollerinden olan suyun yeterince ön plana çıkarılmadığı eleştirileri üzerine bu kez yine kamuoyunun bilgisine maketi sunulan başka bir projeyle su havuzunun büyütüldüğü belirtilmişti. Ancak bu projeye de uyulmayıp, havuz için planlanan yere anlaşılamayan bir şekilde “Yel Değirmeni” kondurulan Kernek Parkı’nın ne zaman tamamlanacağı hakkında kamuoyuna bilgi de verilmiyor.

Eski belediye yapısında Proje Birimi Sorumlusu olarak görev yapan, Büyükşehir statüsünde ise konumunun ne olduğu bilinmeyen Mimar Zeki Sarılar’ın yönetiminde sürdürülen çalışmaların bu yaz mevsiminde de tamamlanamayacağı öne sürülüyor.

Değiştirilen projeler nedeniyle, ortaya ne çıkacağı bilinmediği için “sürpriz yumurta misali” yorumlarına neden olan Kernek Parkı’nın, bir iddiaya göre Ağustos ayına kadar tamamlanacağının öne sürülmesine karşın, mevcut durum bunun pek de mümkün olmadığını gösteriyor.

FOTO: Kernek Parkı için hazırlanan ilk 2 projenin maket görüntülerinin yanı sıra, parkta sürdürülen inşaatta son durum..

Gelen Aramalar :

  • abiye resimleri


Yorum Yapın

*