Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC parlamentosunda! "Müjde açıklayacağım" dediği konuşması başladı

19 Temmuz 2021 | Gösterim: 13 | Kategori: Güncel


Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47’nci yıldönümü törenlerine katılmak üzere bugün Lefkoşa’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KKTC Meclisi’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“BİR ARAYA GELMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

“Sizleri Türkiye’deki kardeşleriniz adına en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıldönümünde KKTC’de bulunmanın, Kıbrıs Türk halkının milli iradesinin temsilcisi meclis çatısı altında sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün aynı zamanda Türkiye ile KKTC arasındaki gücünü şehitlerimizin mübarek kanlarından alan ebedi ve ezeli kardeşliğimizi isteseler de istemeseler de tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz. Hem Kıbrıs Türk halkının bayram sevincine ortak olacak hem de KKTC’ye kazandırılan eserlerin toplu açılışını yapacağız.

“BU DAVA SAHİPSİZ DEĞİL”

Bu eser yatırım ve müjdelerin şimdiden tüm Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime özellikle hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyet Meclisi Kıbrıs Türkü’nün azmini, iradesini, hürriyet tutkusunu ifade eden bir kurumdur. Kıbrıs Türkü onca zorluğa rağmen Türkiye’nin güçlü desteği, meclis üyelerinin gayretiyle haklı davasındaki gayretini asla kaybetmemiştir. Kıbrıs davasını savunan tüm Meclis üyelerine buradan bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum. Bugün burada bulunanlar başta olmak üzere, milletten aldığı emanetin hakkını veren tüm milletvekillerine başarılar diliyorum. Bu dava garip, hor, öksüz, sahipsiz değildir. Bu dava tarihiyle, vicdanı ile mücadelesi ile büyük bir milletin davasıdır. Kıbrıs davasının sahibi yavru vatan ile ana vatanın tamamıdır, şehitlerimizdir, mücahitlerimizdir.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC parlamentosunda! 'Müjde açıklayacağım' dediği konuşması başladı


Yorum Yapın

*Reklam