Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Özlem Süer Triyanda İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonu

12 Ekim 2020 | Gösterim: 7 | Kategori: Moda

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul on beşinci sezonunda dijitale taşınarak 12-16 Ekim tarihleri arasında http://www.mbfwistanbul.com üzerinden tasarımcı ve tasarımcı markalarının koleksiyonlarını sunacak. 25 yılı aşkın süredir dünya çapında 60’tan fazla moda platformunun destekçisi konumunda bulunan Mercedes-Benz, isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da ilk sezonundan itibaren desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının koleksiyonunu kendi ismiyle sunuyor.

Bu doğrultuda 7 senedir kesintisiz devam eden bu projenin yeni sezonunda Mercedes-Benz, Türk moda tasarımının tecrübeli isimlerinden Özlem Süer‘in meslek hayatındaki 30. yılında, başarılı tasarımcının İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents Özlem Süer” ismiyle sunuyor. Bu işbirliği kapsamında Mercedes-Benz ayrıca, gücünü ilham veren kadınlardan alan She’s Mercedes platformu kapsamında, Özlem Süer‘in 30. yılını tasarımcının moda ve tasarıma yaklaşımını, kariyeri boyunca değişen ve dönüşen heyecanlarını, ilham kaynaklarını konu olan bir film projesi ile ölümsüzleştiriyor.

14 Ekim Çarşamba günü saat 20:30’da http://www.mbfwistanbul.com adresinde yayınlanacak olan “Mercedes-Benz presents Özlem Süer” defilesi ile ilgili tasarımcı Özlem Süer “Tasarım gücü ve teknolojiye verdiği önem ile Mercedes-Benz, 30.yılımızı kutladığımız bu dijital performansımızın değer yaratan ilham kaynaklarından biri oldu. Bu ilhamın etkilerini görsel efektlerimizle, koleksiyondaki ritm duygusuyla tüm formlarda bütünsel anlamda görüyoruz.” sözleriyle Mercedes-Benz’in desteğinin kendileri için önemini vurguladı.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan ise “Mercedes-Benz Otomotiv olarak, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk sezonundan bu yana sektörün yaratıcı isimlerine kesintisiz destek veriyoruz. MBFWI‘nin ilk dijital sezonunda ise Türk moda tasarımının duayen isimlerinden, yenilikçi vizyonuyla hep zamanın ötesinde tasarımlara imza atan Özlem Süer‘in 30. yılını kutluyor ve dijital çağı kucaklayan “Mercedes-Benz presents Özlem Süer” defile performansını sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mercedes-Benz olarak tasarım ve teknolojinin buluştuğu bu sezonda, bu değerleri sahiplenen Özlem Süer’i desteklemek bizim için mutluluk verici.” sözleriyle bu işbirliğinin Mercedes-Benz için önemini vurguladı.

Özlem Süer, Triyanda adını verdiği İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunda dekonstrüstivist bir bakış açısını benimsiyor ve heykelsi siluetler sunuyor. Tasarımcının imzası drapaj tekniğinin başrolde olduğu tasarımlar siyah, beyaz, gri, altın ve bakır renkleriyle buluşuyor. Dijital algoritma ve kodlamalarla yazılan hikayede modeller, Mercedes-Benz‘in teknolojisinden esinlenerek insan hareketlerini taklit eden yüksek teknoloji ürünü androidler gibi konumlandırılıyorlar. Pandemi sonrası yeni dünya düzeninde kadının kendini arayış yolculuğunu anlatan koleksiyonda stiller, dokular ve formlar arasındaki zıtlık öne çıkıyor.

Moda tasarımında 30. yılını kutlayan Özlem Süer‘in tasarımları moda otoritelerince avant-garde, neo-romantik, deneysel, kavramsal ve disiplinler arası olarak tanımlanıyor. Her sezon farklı öykülerden esinlenerek yarattığı eşsiz koleksiyonların yanı sıra, farklı disiplinleri kavramsal bakış açısı ile sentezlediği sanat enstalasyonları ile Süer, dünya genelinde solo veya karma performanslar gerçekleştiriyor. Tasarımcı 1997 yılından bu yana iki yıl sonrasının renk ve trendlerinin belirlendiği Dünya Renk ve Konsept Birliği INTERCOLOR’da Türkiye’yi Ümit Ünal ile birlikte temsil ediyor.

Özlem Süer, 30. tasarım yılını sene boyunca farklı etkinlikler ile kutlayacak. Markanın logosu da bu seneye özel olarak, Yiğit Yazıcı tarafından yeniden yorumlandı.Yorum Yapın

*Reklam