Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Gürcistan’da AstraZeneca aşısı uygulanan hemşire hayatını kaybetti

19 Mart 2021 | Gösterim: 8 | Kategori: Güncel

Oxford Üniversitesi ile İngiliz-İsveç ortaklı ilaç şirketi AstraZeneca’nın birlikte ürettiği koronavirüs aşısının güvenliğine yönelik endişeler devam ederken, Gürcistan‘dan aşıyla ilgili kötü haber geldi. Ahıska kentinde bulunan bir klinikte çalışan 27 yaşındaki hemşire Megi Bakradze’nin AstraZeneca aşısı uygulandıktan bir süre sonra anafilaksi geçirerek komaya girdiği, daha sonra ambulansla götürüldüğü başkent Tiflis’teki Birinci Üniversite Kliniğinde gördüğü tedavilerin ardından bugün yerel saatle 12.00’de hayatını kaybettiği duyuruldu.

“ÖLÜMÜ HEPİMİZİ ÇOK ÜZDÜ”

Gürcistan Parlamentosu Başkanı Arçil Talakvadze, genç bir sağlıkçının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Genç bir hemşire olan Megi Bakradze’nin ölümü beni çok üzdü. Halkın salgınla savaşması için örnek teşkil eden profesyonel, kendini işine adamış genç bir hemşireyi kaybetmemiz çok üzücü” dedi.

“TÜM ÇABALARA RAĞMEN KURTARILAMADI”

“Ne yazık ki doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı” diyen Talakvadze, “Gürcistan Parlamentosu adına, hayatını kaybeden genç doktorun ailesine, akrabalarına, arkadaşlarına ve meslektaşlarına baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“ZARARDAN ÇOK YARARI VAR”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ilaç şirketi AstraZeneca’nın Kovid-19’a karşı geliştirdiği aşısının faydalarının zararlarından daha çok olduğunu belirterek kullanılmaya devam edilmesini önerdi.

Kaynak: İhlas Ajansı
Yorum Yapın

*Reklam