Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkese "Şifa" diyerek tavsiye etti: Her akşam yer yatarım

27 Mart 2022 | Gösterim: 3 | Kategori: Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Yeni Tokat Havalimanı ve diğer yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış töreni için gittiği Tokat’ta Hıdırlık Sosyal Tesisleri’nde çiftçiler ile bir araya geldi. Buluşmanın tamamı bugün televizyonda yayınlandı.

“HER AKŞAM KARIŞTIRARAK YER YATARIM”

Buluşmanın bir bölümünde söz alan Tokat Arıcılar Birliği Başkanı Ali Demir, son 4 yılda Tokat’ta önemli tesislerin kurulduğunu aktardı. Demir, Tokat’a kurulan havalimanının ürünlerin yurt dışına gönderilmesine de katkı sağlayacağını anlattı.

Baldan söz açılması üzerine bir tavsiyede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi ben bir şey tavsiye edeceğim. Tabii ben şunu yapıyorum. Her akşam yatarken manda yoğurdunun içine Medine hurması doğrarım, 3 ya da 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf ezmesi atarım. Karıştırarak yer yatarım. Şifa.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkese 'Şifa' diyerek tavsiye etti: Her akşam yer yatarım

“BU TOPRAKLARIN HAKKINI ÖDEYEMEYİZ”

Tokat Arıcılar Birliği Başkanı Ali Demir’in Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir toplantı yapmak istediklerini söylemesi üzerine Erdoğan, toplantı için gerekenlerin yapılması talimatını verdi.

Toplantıya katılan çiftçilere teşekkür eden Erdoğan, şunları kaydetti: “Bütün soru sahibi kardeşlerim bizleri çok çok mutlu eden, memnun eden sorular sordular. Biz, sizler gibi kardeşlerimiz, çiftçilerimiz olduktan sonra bu toprakların hakkını ödeyemeyiz. Unutmayın, ne varsa toprakta var. Topraktan geldik yine toprağa gideceğiz. Onun için toprak kadar verimli bir varlık olamaz. Asrın en önemli zenginlik kaynağı petrol falan değildir, tarımdır. Tarımı çok önemsiyorum. Tarımın sizler birer mihmandarısınız. Hayvancılıkta, tarımda atacağımız adımlarla, Vahit Bey sizlerle hemhal olacak. Bu topraklar Türkiye’yi ayağa kaldıracak.”

Recep Tayyip Erdoğan, Tokat, Güncel, HaberlerYorum Yapın

*Reklam