Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Bayrampaşa otogar metro durağı nda polise silahlı …

27 Şubat 2020 | Gösterim: 1 | Kategori: Güncel

-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU/ İSTANBUL DHA

Bayrampaşa, 15 Temmuz Demokrasi Otogarın Polis merkezinde görevli memuru iş çıkışı evine gitmek için istasyonda metro beklerken, arkasından yaklaşan bir kişi henüz bilinmeyen bir nedenle polisin belindeki silahını aldı. memuru ile şüpheli arasında arbede yaşandı. Saldırgan, memurunun silahı ile polisi bacağından vurdu. Olay sonrası memuru yaralanırken, saldırgan ise polisin silahı ile birlikte yaya olarak kaçarak kayıplara karıştı. ekipleri, yaraladığı polisin silahını alarak kaçan şüpheliyi yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

POLİSİ BACAĞINDAN VURDU

Olay Bayrampaşa, 15 Temmuz Demokrasi Otogarında gece saat 23.15 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Otogar Polis Merkezi’nde görevli olan ve ismi öğrenilemeyen polis memuru iş çıkışı metro istasyonuna girdi. Polis memuru durakta metronun gelmesini beklerken kimliği belirsiz saldırgan polis memurunun arkasından yaklaşarak belindeki silahını aldı. Bu sırada polis memuru ile şüpheli arasında arbede yaşandı. Şüpheli polis memurunun silahı ile polisi bacağından vurdu. Olay sonrası polis memuru yaralanırken, şüpheli de polisin silahını da alarak yaya olarak kayıplara karıştı. Çevredeki vatandaşlar ve görevlileri durumu otogar polis merkezindeki polislere ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri yaralı polise ilk müdahaleyi yaparak hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

SALDIRGAN, POLİSİN SİLAHINI ALARAK İZİNİ KAYBETTİRDİ

Polis Merkezinde görevli polisler ile gece bekçileri, polisin silahını alarak kayıplara karışan şüpheliyi yakalamak için peşinden koştu. Edinilen bilgiye göre bir süre raylarda ve metro istasyonunda arama yapan polis ekipleri şüphelinin izine rastlamadı. Olay yerine çok sayıda takviye polis ekipleri geldi. Otogar giriş çıkışlarında ve çevrede polis ekipleri şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Olayın yaşandığı istasyonda polis ekipleri detaylı olay yeri çalışması yaptı. Ayrıca Polis ekipleri otogarın ve metro istasyonunun da güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Bayrampaşa otogar metro durağı’nda polise silahlı saldırı 1 polis yaralıYorum Yapın

*Reklam