Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Amatörler İçin Krampon Modelleri

15 Mayıs 2023 | Gösterim: 24 | Kategori: Moda

Amatör futbol oyuncuları, bu alanda kendisini geliştirmek için ilk olarak kaliteli bir krampona ihtiyaç duyar. Çünkü sahip olunacak krampon çeşidi hem oyuncunun genel oyun performansını olumlu yönde etkiler hem de oyuncuya çeviklik ve topa hakimiyet alanı katar.

Bu yüzden amatör futbol oyuncuları için alacağı krampon oldukça önemlidir. Bu kramponlar; kadın, erkek ya da çocuk olarak 3 farklı gruba ayrılır. Farklı renk ve farklı ayak numaralarında olan krampon çeşitleri seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken kural, alınacak olan ayakkabının ayak numarası ile uyumlu olmasıdır.

Eğer sizler de futbola merak saldıysanız ve kendinizi bu yönde geliştirmek istiyorsanız, öncelikli olarak amatörler için krampon modelleri araştırmasını doğru bir şekilde yapmalı, daha sonra ayakkabınızı satın almalısınız. Amatör oyuncular için en kaliteli kramponları araştırmak istiyorsanız https://www.r-gol.com/tr bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Amatörler İçin Krampon Nasıl Seçilir?

Futbol oyunu, tüm dünyada en çok oynanan oyunlardan birisidir. Geçtiğimiz yüzyılda özellikle erkeklerinin oynayacağı bir spor dalı olarak bilinen futbol, artık kadınlar tarafından da ilgiyle takip edilmekte ve oynanmaktadır.

Futbola artan ilgiyle birlikte krampon seçimi de bir hayli araştırılıyor. Futbol oynamak için öncelikli olarak hangi zeminde oyun oynayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Krampon modelleri bu karardan sonra araştırılmaya başlayınca da kişilerin karşısına oldukça fazla seçenek çıkmaktadır.

  • Eğer her saha türünde futbol oynamak istiyorsanız kendiniz için orta sert tabanda olan bir krampon seçmelisiniz. Bu krampon türlerine de Turf ( TF ) krampon adı verilir.
  • Fakat tabanı yapay bir zeminde futbol oynayacaksınız seçiminiz kesinlikle Artificial Ground ( AG ) kramponlardan yana olmalı. Çünkü AG kramponların tabanı daha halın ve keskin olur bu sayede de oyuncunun zemine tutunması çok daha sağlam bir hal alır.
  • Çim zeminde oynanacak olan futbol oyunları için ise tercihinizi bunun için uygun kramponlardan yana kullanmalısınız. Çünkü çim zeminlerde yağmur azdır ve toprak sert bir yapıya sahiptir. Bu kramponlarında tabanı zemine tutunmak için sert bir yapıda üretilir.

Eğer yukarıda bahsedilen krampon çeşitlerini araştırmak kendiniz için en uygun olanı seçebilmek için ise https://www.r-gol.com/tr/new-balance-futbol-ayakkabilari linkine güvenle tıklayabilirsiniz.

Futbolda Krampon Giymenin Avantajları

Futbol oynarken normal spor ayakkabı giyen kişilerde belli bir zaman sonra belli sağlık sorunları baş gösterir. Çünkü spor ayakkabıları, halı saha zeminleri için uygun olarak tasarlanmamıştır. Bu sebepten ötürü de futbol için krampon sahibi olmak belirlenen oyun şeklinde olmazsa olmazlar arasındadır.

Futbol oyunu için krampon çeşitleri kişilerin göz zevkine göre farklı renk ve desenlerde de oluşturulur. Tüm dünyada en çok tercih edilen krampon çeşitlerini araştırıp, kendiniz için en uygun futbol ayakkabısına sahip olmak için https://www.r-gol.com/tr/nike-mercurial bağlantı linkine tıklayabilirsiniz.Yorum Yapın

*Reklam