Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Zamlar Protesto Edildi

14 Şubat 2016 | Gösterim: 1 | Kategori: Güncel

İzmit’te, Halkevleri üyeleri ekmek, su ve elektriğe yapılan zamları protesto etti. Halkevleri Kocaeli Şube Başkanı Eren Ateş, iktidarın kaşıkla verdiğini kepçeyle ceplerden aldığını söyledi.

Halkevleri üyesi yaklaşık 30 kişi, Yürüyüş Yolu üzerinde ekmek, su ve elektriğe yapılan zamları protesto ettti. Grup ‘Zamlara karşı ayağa kalk, ekmek zammı geri çekilsin, ulaşıma zam istemiyoruz’ yazılı pankart açtı. Kocaeli Halkevleri Şubesi Başkanı Eren Ateş en temel ihtiyaçların bir anda zamlandığını söyleyerek, “Asgari ücrete yapılan zammı kırk takla atarak veren sermaye ve temsilcisi iktidarı, şimdi kaşıkla verdiklerini kepçe ile cebimizden alıyorlar. 2016 yılı zamlarla geldi. Ekmek, su, gibi en temel ihtiyaçlarımız bir anda zamlandı. Son bir ayda faturalar neredeyse iki katına çıktı. Asgari ücretle geçinen bir aile aldığı parayı sadece kira ve faturalara vermek zorunda kalıyor. İşçiye, emekliye açlık sınırının altında ücretler verilirken savaşa milyarlarca dolar para yaratılıyor. Bu paralar hem emeğimizden, hem de en temel ihtiyaçlarımıza yapılan zamlardan çıkartılıyor” dedi.

Eren Ateş son zam furyasının yeni gözdesinin ulaşım olduğunu, yapılacak bir zammın ise hukuksuz olacağını söyledi. – Kocaeli


Yorum Yapın

*Reklam