Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Yerköy deki Hasarlı Binanın Çökmesi – Bozdağ, İncelemelerde …

18 Ocak 2016 | Gösterim: 0 | Kategori: Güncel

Görüntü Dökümü :
Yerköy’deki hasarlı binanın çökmesi
Çöken binanın enkazı üzerindeki çalışmalar
Bekir Bozdağ’ın gelişi, yetkililerden ve afetzedelerden bilgi alması
Bozdağ’ın açıklamaları Yerköy‘deki hasarlı binanın çökmesi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat‘ın Yerköy ilçesinde hasarlı 5 katlı binanın çökmesine ilişkin, “Allah’a çok şükür herhangi bir can kaybımız yok. Herhangi bir vatandaşımızın burnu kanamış değil. İlk tespitlere göre herhangi bir yaralı ya da enkaz altında birinin olmadığını biliyoruz. Ancak buna rağmen AFAD ekiplerimiz binada dinleme yapacaklar” dedi.

Yerköy ilçesinde çöken 5 katlı binanın enkazına gelerek yetkililerden bilgi alan Bozdağ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 Ocak Pazar günü merkez üssü Kırşehir‘in Çiçekdağı ilçesi olan bir deprem olduğunu hatırlattı.

Depremin, Yerköy-Çiçekdağı ilçeleri sınırındaki bazı yerleşim yerlerinde de hissedildiğini hatırlatan Bozdağ, “Yerköy’de de bir binamız ağır hasarlıydı. Bir diğer binamızda da hafif hasar tespit edilmişti. Daha sonra ağır hasarlı binamızdaki vatandaşlarımızın tahliyesi yapılmıştı” dedi.

Bakan Bozdağ, ağır hasarlı binanın bugün tamamen kendiliğinden yıkıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Tabi gelen mala gelsin, mala gelen zarar önemli değil. Allah’a çok şükür herhangi bir can kaybımız yok. Herhangi bir vatandaşımızın burnu kanamış değil. İlk tespitlere göre herhangi bir yaralı ya da enkaz altında birinin olmadığını biliyoruz. Ancak buna rağmen AFAD ekiplerimiz binada dinleme yapacaklar. Gerekli tedbirleri alacağız, binanın enkazının tamamen kaldırılması için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürecek. Tekrar Yerköy halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Buradaki zararın karşılanması için hasar tespitinin yapılması konusunda kaymakamlığımız ve valimiz ile AFAD yetkilileri, ekipler halinde çalışıyor. Biz de buradaki çalışmaları yakından takibe devam edeceğiz. Allah böyle afet yaşatmasın, dua ediyoruz.”

Öte yandan yıkılan binada oturan bir vatandaşın yardım talebi üzerine Bozdağ, gereken her türlü desteğin yapılacağını söyledi.

Bu arada yıkılan binada AFAD ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Kırşehir‘in Çiçekdağı ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde hasar gören Yozgat‘ın Yerköy ilçesi Ayanoğlu Mahallesi’nde depremde hasar gördükten sonra boşaltılan 5 katlı bina yıkılmıştı.


Yorum Yapın

*Reklam