Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Yeni Nesiller "Keşkesiz" Doğacak

11 Aralık 2013 | Gösterim: 15 | Kategori: Kadın

Doğum Akademisi, anne adaylarına doğum için İBS Anne Bebek Fuarı’nda “Fiziksel destek ve zihinsel arınma” ile ilgili çok önemli bilgiler verecek. İstanbul Doğum Akademisi’nin kurucuları Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye‘nin Tek Hamile ve Doğum Psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir, “Keşkesiz Doğum” felsefesi, rahatlama, hypnobirthing, gevşeme gibi çeşitli doğum teknikleri hakkındaki birçok bilgiyi fuarda düzenlenecek seminerde anne-baba adaylarıyla paylaşacak.

Doğum sürecinde ebeveynlerin yanında olan anne- ve baba dostu bir doğuma hazırlık merkezi olarak hizmet veren İstanbul Doğum Akademisi 13-14-15 Aralık tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda yer alacak. Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye‘nin Tek Hamile ve Doğum Psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir, 13 Aralık Cuma günü saat 12:15-12:45 saatleri arasında “Keşkesiz Doğum” felsefesi, rahatlama, hypnobirthing, lamazze, gevşeme gibi çeşitli doğum teknikleri hakkında birçok bilgiyi anne-baba adaylarıyla paylaşacak.

Doğumların kalitesi kuşakların ve medeniyetlerin de kalitesini oluştur

Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker, İstanbul Doğum Akademisi olarak, her kadının kendi doğum şekline kendinin karar vermesi gerektiğini savunduklarını belirterek, “Müdahaleler sadece gerektiğinde uygulanmalıdır. Kadının doğal dürtüleri doğumu yönlendirir. Kadın ve Bebek bunun için gerekli içsel zekâya sahiptir” dedi. “Doğum tecrübesi anne, baba ve aileyi derinden etkiler. Anne-bebek arasındaki güven ilişkisi doğum tecrübesi ile yakından ilgilidir.” diyen Türkiye‘nin Tek Hamile ve Doğum Uzman Psikoloğu Neşe Karabekir, doğumların kalitesi kuşakların ve medeniyetlerin de kalitesini oluşturduğuna değinerek, doğumda hedefin sağlık personeli de dâhil olmak üzere, doğuma şahit olan herkes için “Keşkesiz Doğum” olması gerektiğini vurguladı.

Doğuma fiziksel hazırlık, bedensel destek

Anne adaylarının kendi bedenlerinin farkında, doğum türüne kendilerinin karar vereceği, doktorun gebeyi değil, gebenin doktorunu yönlendireceği, geçmiş korkularından tamamen kurtulabileceği, hayatının en güzel olayına eşiyle beraber hazırlanabileceği yani asla keşke demeyeceği doğumları yaygınlaştırmak amacıyla kurulan İstanbul Doğum Akademisi katılacağı İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda, anne adaylarına “Keşkesiz Doğum” felsefesini anlatacak. İstanbul Doğum Akademisi kurucuları Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye‘nin Tek Hamile ve Doğum Psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir anne adayları başta olmak üzere tüm aileye yeni fertlerini nasıl coşkuyla karşılayacakları konusunda ipuçları verecek..

Anne Bebek Çocuk Fuarı 13-14-15 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul Doğum Akademisi’nin stant numarası ise C21.
Yorum Yapın

*Reklam