Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı

19 Eylül 2016 | Gösterim: 0 | Kategori: Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması
Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir‘in konuşması
Şiirlerin okunması ve öğrencilere 15 Temmuz’u anlatan filmi
izletilmesi
Halk oyunları gösterisi
Protokol mensuplarının öğrenciler kitap dağıtması KÜTAHYAKütahya‘da Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nda tören düzenlendi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından yaptığı konuşmada, eğitimin her fert, aile ve toplum için önemli olduğunu söyledi.

Geçmişten alınacak derslerle geleceğe emin bir şekilde bakabilmek için eğitim başarısına ihtiyaç olduğunu dile getiren Nayir, şunları kaydetti:

“Bizler eğitim başarısına mecbur ve mahkumuz. Bu başarının oluşması için üç temel sacayağına ihtiyaç vardır. Bunlardan birisi okullarımız ve öğretmenlerimiz, ikinci çok kıymetli velilerimiz ve ailelerimiz, üçüncüsü de sevgili öğrencilerimizdir. Bunlardan birisi eksik olursa istediğimiz başarıyı elde etmemiz mümkün değil. Mutlaka bir arada olarak bu başarıyı elde etmemiz lazım. Yoksa bu coğrafyanın zorluklarına karşı direnme gücümüzde azalma olacaktır. Bu coğrafyayı bize emanet eden şehit ve gazilerimizi bugün de özel olarak anmamız gerekiyor. Malazgirt‘ten Çanakkale‘ye, Dumlupınar‘a kadar, 15 Temmuz’a kadar vermiş olduğumuz bütün şehitlerimizi anıp, bizim bu huzurlu eğitim günümüzün oluşması için yapmış oldukları fedakarlıkları mutlaka dikkate almamız lazım.”

İl Sabahattin Dülger de yaz tatilinin ardından tazelenmiş ve zinde olarak yeni bir eğitim ve öğretim yılına başladıklarını anımsatarak, yeni dönemin eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni etti.

Dülger, Kütahya‘da 552 okulda 91 bin 144 öğrencinin ders başı yaptığını bildirdi.

Şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileriyle devam eden törende, öğrencilere 15 Temmuz’u anlatan video filmi izletildi. Daha sonra yetkililer öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek kitaplarını dağıttı.

Yorum Yapın

*Reklam