Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Yemen de Ramazan Yardım Kampanyası

29 Haziran 2014 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

Yemen‘de ramazan ayına girilmesiyle sivil toplum kuruluşları, ihtiyaç sahibi ailelere yardımı yapmaya başladı.

Başkent Sana’da genç gönüllülerden oluşan aktivistler, Sa’van Mahallesi ve Ez-Ziraa semtinde tespit edilen 60 aileye ramazan kumanyası dağıttı.

“İnsandan İnsana Yardım Kurumu”nun dağıttığı pirinç, un, kuru bakla, sıvı yağ ve hurma gibi gıdalardan oluşan ramazan kumanyası ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. 

Hayırsever ailelerden toplanan yardımlar

İnsandan İnsana Yardım Kurumu’nun bu Sabah başlattığı kampanyanın kuruma yapılacak yardımlara göre ramazan ayı boyunca devam edeceği belirtildi.

Hayırsever ailelerden toplanan yardımlarla projenin yürütüldüğünü ifade eden gönüllülerden Amir el-Maktari, “Ramazan ayı öncesi topladığımız bağışlarla oluşturduğumuz kumanyaları ilk etapta 60 aileye ulaştırdık. Ramazan ayının ilk günleri olması nedeniyle toplanan yardımları bekletmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bir ay boyunca toplayabileceğimiz diğer yardımlarla da bu programı sürdürüp daha çok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Ramazana girerken korkutan açlık sınırı oranı

Yemen‘de devam eden siyasi istikrarsızlık ve şiddet olaylarının ekonomiyi olumsuz etkilemesi 2011 yılından beri ülkede yolsulluk oranının giderek artmasına sebep oluyor. 

 Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından bir süre önce yayımlanan raporda, 10 milyon Yemenlinin açlık sınırında yaşadığı kaydedilmişti. WFP Sözcüsü Elisabeth Byrs, BM Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında, Yemen‘de 4.5 milyon insanın günlük ihtiyacını karşılayacak kadar yiyecek bulamadığını ve gıda yardımına ihtiyaç duyduğunu ifade etmişti.

Ülkede yaklaşık 5 milyon kişinin de benzer bir durumla karşılaşmanın eşiğinde olduğunu vurgulayan Byrs, bu durumun Yemen‘deki iç çatışmalar, siyasi istikrarsızlık, yüksek gıda fiyatları, sosyal hizmetlerin verilememesi, sığınmacı akınları gibi pek çok sorundan kaynaklandığına işaret ederek, Yemen’in, çocukların yetersiz beslenmesi bakımından da dünyadaki en yüksek orana sahip ülke olduğunu dile getirmişti. – Sana
Gelen Aramalar :

  • günlük tesettür elbise modelleri 2014


Yorum Yapın

*Reklam