Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Xavi: Messi Bu Sene Ballon D or u Kazanamayabilir

19 Kasım 2013 | Gösterim: 7 | Kategori: Spor

Barcelona’nın deneyimli yıldızı Xavi, 2013 yılında Cristiano Ronaldo, Franck Ribery ve Arjen Robben‘in müthiş performanslar sergilemeleri nedeniyle Lionel Messi‘yi bu yılki Ballon d’Or’da ciddi rakiplerin beklediğini anlattı.

“HALA EN İYİ MESSİ ANCAK…”

Sport’a açıklamalarda bulunan Xavi, “Bana sorarsanız, dünyanın en iyisi halen Messi, buna şüphe yok. Ancak 2013 yılının en iyisi kim diye sorarsanız, buna yanıt vermem zor olur. Messi’nin Ballon d’Or’u üst üste dört yıl kazanması da, oyları mutlaka etkileyecektir.” ifadelerini kullandı.

“OYUMU MESSİ’YE VERİRDİM”

Ödüşün en güçlü adaylarından da bahseden Xavi, sözlerine şöyle devam etti: “Bana kalsa ben gene Messi’ye verirdim. Çünkü o tek başına maçları çevirebilen bir oyuncu. Ama özellikle Ribery ve Cristiano da bu yıl müthiş işlere imza attılar. Ribery tüm kupaları kaldırdı. Ronaldo da harika bir istatistik yakaladı, birçok gol attı. Robben de bana göre en güçlü adaylardan. Eğer milli takımın kaptanı olsaydım oyunu önce Messi’ye, sonra Ribery‘ye, ardından da Cristiano için kullanırdım.” diye konuştu.

2013 Ballon d’Or ödülü, 13 Ocak 2014 tarihinde sahibini bulacak.
Yorum Yapın

*Reklam