Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Üç ülkede dantelli iç çamaşırı yasaklandı

17 Şubat 2014 | Gösterim: 9 | Kategori: Moda

Gümrük Birliği ülkeleri olarak bilinen Rusya, Beyaz Rusya ve Kazakistan’da iç çamaşırlarının kullanılmasına yasak konduğu açıklandı.


Önümüzdeki yaz aylarından itibaren, kadınların sıkça kullandığı dantelli iç çamaşırlarının bu üç ülkede üretilemeyeceği, ithal edilemeyeceği, satılamayacağı ve kullanımına yasak getirildiği ilgili komisyon başkanı tarafından açıklandı.


İTAR-TASS ajansına dantelli iç çamaşır yasağıyla ilgili aydınlatıcı bilgi veren Avrasya Gümrük Birliği Teknik Komisyon Bakanı Valiriy Koreşkov, ”Dantelli iç çamaşır yasağı şaka değil, gerçek. Üç ülkenin belirlediği hafif sanayi ürünleri standartlarına göre dantelli iç çamaşır kriterlere uymadığı için yasaklanıyor. Yeni standartlara göre insanın bedenine temas eden ve adına iç çamaşır dediğimiz giysi en azından yüzde 6 oranda nem emme özelliğine sahip olması gerekiyor. Genelde sentetik materyalden üretilen dantelli iç çamaşırları nem emme oranı ise yüzde 3 seviyelerinde kalıyor. Dantelli iç çamaşır bu yüzden yasaklanıyor” dedi.Yorum Yapın

*Reklam