Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Türk Kahvesi Pişirmenin İncelikleri

08 Ocak 2014 | Gösterim: 9 | Kategori: Kadın

Pişirmenin İncelikleri 

Tam kıvamında nasıl pişirilir? nelere dikkat edilmesi gerekir? işte iyi kahve pişirmenin incelikleri. Malatyabb.com olarak size eşsiz tadı ve kokusu ile en özel ikramlardan olan kahveyi pişirirken kesinlikle normal çeşme suyu kullanmamanızı tavsiye ederiz; zira, kireçli sular kahvenin tortulaşıp acılaşmasına sebep olur. Yanı sıra, kahveyi kaç kişiye servis yapacaksanız cezvenize o miktarda fincanla su koyun.

Bir kişiye servis edilecek kahve için 1 fincan suya 2 çay kaşığı kahve koyulması yeterlidir. Şeker miktarlarını ise, az şekerli kahvelerde 1 çay kaşığı, orta şekerliler de 2 çay kaşığı, bol şekerliler de ise 3 olarak arttırabilirsiniz. Ölçülerinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

Türk Kahvesi Pişirmenin İncelikleri

turk-kahvesi-pisirmenin-incelikleri-malatyabb.com

Şimdi gelelim güzel kahve pişirme ipuçlarına: suyu, şekeri ve kahvesini ölçüsünce ayarladığınız cezveyi ateşe koymadan önce hafifçe karıştırın. Ateş üzerinde iken kesinlikle karıştırmayın. Karıştırma işlemini sadece kahve kaynamaya başladığı vakit yapın. Bu sırada kenarlarda köpük oluşacaktır bu köpükleri hemen ortaya alın ve karıştırma işlemine son verin.

Kahveniz pişip taşmaya yakın durumuna geldiğinde ocaktan alın ve oluşan köpükleri fincanlara paylaştırın. Son olarak geriye kalan kahveyi bir taşım daha kaynatarak fincanlara doldurabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Kaynak: sanalzade.comYorum Yapın

*Reklam