Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Tenis: 18 Yaş Türkiye Şampiyonası

07 Eylül 2016 | Gösterim: 3 | Kategori: Güncel

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından düzenlenen 18 Yaş Türkiye Şampiyonası çiftler ve tek kadınlar final mücadeleleri sona erdi.

İbrahim Çeçen Üniversitesi Tenis Kortları’nda devam eden turnuvada tek bayanlarda Deniz Paykoç, çift erkeklerde Mert Naci Türker-Metehan Tolunay, çift kadınlarda ise Deniz Paykoç-Nurseda Akovalıer ikilisi şampiyon oldu.

Turnuvada dereceye giren tenisçilere ödüllerini, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Balkis, Ağrı Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdür Vekili Cemil Budak verdi.

Türkiye Tenis Federasyonu Ağrı İl Temsilcisi Balkis, muhabirine yaptığı açıklamada, Ağrı‘da böyle bir turnuva düzenledikleri için federasyona teşekkür ettiğini belirterek, TTF’nin amacının tenisi Türkiye‘nin bütün illerine yaymak olduğunu söyledi.

18 Yaş Türkiye Şampiyonası’nın büyük bir turnuva olduğunu anlatan Balkis, “Sadece buruk olduğumuz nokta insanların Ağrı‘yı bilmediğinden dolayı katılımın az oluşu. Bizi üzen nokta o. Ama turnuvaya katılan herkesi buradan memnun şekilde ağırladık.” dedi.

18 Yaş Türkiye Şampiyonası Tenis Turnuvası’nda tekler finali yarın gerçekleştirilecek.

Yorum Yapın

*Reklam