Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Tatvan ın Yol ve Kaldırım Çalışmalarına 3 Milyon Lira …

09 Eylül 2016 | Gösterim: 0 | Kategori: Güncel

ilçesindeki üst yapı çalışmaları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Belediyesi’ne 3 milyon lira hibe desteği sağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bitlis’teki belediyelerin altyapı ve üst yapı yatırımları kapsamında göndereceği 13 milyon lira hibe desteğinin 3 milyon lirası, üst yapı işlerinde kullanılmak üzere Tatvan Belediyesi’ne aktarılacak.

Tatvan Fettah Aksoy, yaptığı açıklamada, sağlanacak olan hibe desteğiyle ilçedeki üst yapı çalışmalarını tamamlamaya çalışacaklarını söyledi.

İlçedeki alt ve üst yapı çalışmalarını gündemlerine aldıklarını kaydeden Belediye Başkanı Aksoy, “Bu kapsamda hazırladığımız proje ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yapılan girişimler sonucunda belediyemize 3 milyon liralık bir hibe desteği sağlandı. Sağlanan bu hibe desteği ile ilçemizdeki üst yapı çalışmasını yapacağız.” dedi.

İlçe merkezinde alt ve üst yapı çalışmalarının birlikte yapılacağına vurgu yapan Aksoy, şöyle konuştu:

“Amacımız vatandaşlara rahatsızlık vermeden ilçemizdeki alt ve üst yapıl çalışmalarını birlikte hızlı bir şekilde yapmaktır. Bunun içinde alt ve üst yapı çalışmalarını birlikte yürüteceğiz. Bu anlamda altyapı çalışmalarının 12, 13 milyon liralık projesi için ihale aşamasına gelindi. aşamasının tamamlanmasının ardından hemen çalışmalara başlanacak. Yapılacak çalışmalarda bir yandan alt yapı çalışması yürütülürken diğer yandan ise üst yapı olan yol ve kaldırım çalışmaları yapılacak. Çalışmalar kapsamında su ve kanalizasyon işleri bir defada tamamlanmış olacak. Bu sayede de ilçede iki defa kazı yapılmasına gerek kalmayacağı gibi ilçe halkına rahatsızlık verilmesinin de önüne geçilmiş olacak. Bu anlamda yapılacak olan her iki çalışmanın da iki yılda tamamlanmasını hedefliyoruz. Bu iki yıl sonunda hem ilçemizin alt hem de üst yapı sorunu temelli olarak çözülmüş olacaktır. Ben, şimdiden her iki çalışmanın da ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorum Yapın

*Reklam