Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Tatvan da "4006 Bilim Fuarı" Açıldı

04 Mayıs 2019 | Gösterim: 6 | Kategori: Güncel

ilçesindeki Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu tarafından “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” düzenlendi.

Açılışını Kaymakam Mehmet Ali Özkan’ın gerçekleştirdiği fuarda Türkçe, matematik, kodlama, yabancı dil, tasarım ve fen bilimleri alanında 25 proje sergilendi.

Stantları gezen Kaymakam Özkan, hazırlanan projelerle ilgili Okul Müdürü Ahmet Cemil Kardağ, okul yönetimi ve öğrencilerden bilgi aldı.


Geleceğin sağlam ellerde olduğunu görmekten mutlu olduklarını ifade eden Kaymakam Özkan, yapılan çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Yoğun katılımın olduğu fuarda, öğrencilerin tasarlayıp kodlamasını yaptıkları ve 3D yazıcı aracılığıyla bastıkları projeler yoğun ilgi gördü.

Fuarda öğrenciler tarafından yazılarak Türkçe proje kapsamında bastırılan ve büyük beğeni alan “Öykülerle Atasözlerimiz” kitabı katılımcılara hediye edildi.

Okul binasında düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’na, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer, Bitlis Eren Üniversitesi Genel Sekreteri Muhammed Zahit Kuldaş, İlçe Müftü Vekili Mehmet Ekinci, Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Akhan ile Servet Yalçın, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Rıdvan Kökel ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, ilçedeki okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yorum Yapın

*Reklam