Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Sibirya Ginsengi

03 Ocak 2014 | Gösterim: 23 | Kategori: Bitkisel Ürünler

Nedir?

Sibirya Ginsengi yüzyıllar boyunca başta ve Rusya olmak üzere diğer Doğu ülkelerinde kökü birçok tedavilerde kullanılmıştır. Gelişimi yavaş şekilde oluşan bu şifalı bitki 2 metreye kadar uzayabilmektedir. Genel olarak temmuz aylarında çiçeklerini açmaya başlarlar. İlk olarak Sibirya‘da keşfedilen bu bitki o zamanlarda sporculara destek amaçlı bir doping ürünü olarak kullanılmaktaydı.

sibirya-ginsengi-ve-faydalari-malatyabb.com

Sibirya Ginsengi Faydaları

Sibirya ginsengi beslenmede glandüler sistemini desteklemektedir. Bu şifalı bitki kaynağı vücudun normal fonksiyonlarını geliştirerek vücut içerisindeki değişikliklere uyum sağlamasında yardımcı olur. Yani bir adaptogen olarak adlandırılmaktadır. Sibirya ginsengi‘nin kalp ve kan dolaşımları üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Aynı zamanda , yorgunluk ve halsizlik gibi olumsuzlukların üstesinden gelebilmek adına vücuttaki tüm enerji ihtiyacı sağlayan fonksiyonları uyarır.

Yapılan araştırmalara göre sibirya ginsengi vücuttaki mikropları ve zararlı maddeleri öldürücü özelliğe sahip hücrelerin üretimini arttırmaktadır. Ayrıca kan şekeri düzeylerini düşürmek, kan basıncı seviyelerini dengelemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek adına oldukça yararlı bir besin değeridir.Yorum Yapın

*Reklam