Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Savcı Tuğtekin: Kumpası bize kurdular

24 Şubat 2014 | Gösterim: 8 | Kategori: Türkiye

Radikal.com.tr – Sabah ve Takvim gazetelerinde yayınlanan ‘İşte kumpasın belgesi’ başlıklı habere ilişkin Savcı Cemil Tuğtekin’in avukatı, yaptığı açıklamada soruşturmanın dosyasına da yer verdi. Söz konusu haberde ‘özel ileti’ başlıklı mektubun Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz tarafından yazıldığı belirtiliyordu. Ancak soruşturma dosyasında bu belgenin sahte olduğu ve Ömer Zeren ile Murat Çetiner tarafından bizzat oluşturulduğunu gösteren kriminal raporlar bulunduğu belirtildi.

Açıklamada belgeyi düzenleyen Zeren ve Çetiner tarafından kaleme alınan yazının yapılması için dönemin muhabirlerine dağıtıldını ve gazetecilerin Ömer Zeren’in kendilerine verdiği kağıdı Muharrem Durmaz’a gösterdikleri belirtiliyor. Gazetecilerin belgeyi Durmaz’a göstermesinin ardından ise Durmaz’ın savcılığa başvurduğu ve şikayetçi olduğu belirtiliyor. Açıklamada ayrıca Ömer Zeren’in evinde yapılan aramada odasındaki bilgisayarda ‘özel ileti’ başlıklı yazının bizzat kendisi tarafından hazırlandığına dair delillere ulaşıldığı ifade ediliyor.

Açıklamada ayrıca soruşturma dosyasının detaylarına da yer verildi. Buna göre Zeren’in evinde yapılan aramada bilgisayarında çeşitli ses kayıtları dosyalarına da ulaşıldı. Kriminal rapordan alıntılanarak verilen ses kayıtların birinde ise Zeren ile Çetiner’in belge hazırlamak için konuştuğu ve ‘özel ileti’ başlıklı yazıda ne yazılması gerektiği yönündeki hususların görüşüldüğü anlatılıyor. Dosyada yer alan ses kaydının bir kısmı şöyle: 

Murat Çetiner: “Değerli Savcım Cemil Tuğtekin” 

Ömer Zeren: “Öyle mi başlayalım?” 

Murat Çetiner: “Geçen hafta hakim arkadaşlarla bir araya geldiğimizde il emniyet müdürü Orhan Özdemir’le ilgili evrak üretilmesi için bazı stratejiler üzerine geliştirmek st yaz, strateji yazalım tartışmıştık.

Ömer Zeren: “Geçen hafta tartışmıştım.

Murat Çetiner: “Bu konuyla ilgili personelimle ve istihbarat dairesindeki mesai arkadaşlarımla …. (ANLAŞILMADI) eylem plana plana deme…. (ANLAŞILMADI) de siz de uygun görürseniz icraata geçirmek istiyoruz.

Ömer Zeren: “ İ ce re a a te icaraat dimi?Yorum Yapın

*Reklam