Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 nin Detayları Belli Oldu

01 Ocak 2014 | Gösterim: 2 | Kategori: Teknoloji

Furkan Yaldız – – Güney Kore menşeli Samsung‘un uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni nesil Galaxy Note tableti, sızıntı olarak gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kendisini ilk defa gösteren Galaxy Note Pro 12.2 adını taşıyan cihazın, iki farklı model olarak gelebileceğine dair bazı raporlar ortaya çıkmıştı. Bugün gelen yeni bilgiler ise merakla beklenen tabletin Antutu test sonuçları ile ilgili. Söz konusu sonuçların ortaya çıkması da haliyle cihazın teknik özelliklerini ortaya çıkardı.

Güney Koreli şirketi yakından takip eden ve sadece onun haberlerini yayınlayan SamMobile’ın gün yüzüne çıkardığı Antutu test sonuçlarına baktığımızda, Samsung Galaxy Note Pro 12.2’nin (SM-P905) 34,261 puan aldığı ön görülüyor. Cihaz, 12.2 inç büyüklüğünde ve 2560×1600 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Gücünü Qualcomm‘un 2.3 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci barındıran Snapdragon 800 yonga setinden alan cihaz, 3 GB RAM’e sahip. Arka tarafında 8 megapiksel çözünürlükte kameraya sahip olan Galaxy Note Pro 12.2, ön tarafında ise 2.1 MP’lik ikinci bir kameraya sahip. 4.4.2 KitKat ön yüklü olarak görüntülenen cihaz, en yeni TouchWiz arayüzüne sahip.

Artık bütün detayları gün yüzüne çıkmış olan Galaxy Note Pro 12.2’nin, 24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde lanse edileceği tahmin ediliyor.

Furkan Yaldız – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com
Yorum Yapın

*Reklam