Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Şamil Sam Hayatını Kaybetti

30 Ekim 2015 | Gösterim: 4 | Kategori: Malatya Haberleri

Şamil Sam Hayatını Kaybetti

Malatya’da da 3 yıl önce bir süre tedavi gören Dünya eski Kıtalararası Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, tedavi görmekte olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Karaciğer yetmezliği nedeniyle, yaklaşık 3 yıl önce organ nakli için Turgut Özal Tıp Merkezi’ne de gelen, burada o dönem kilosunun fazlalığı nedeniyle ameliyata alınamayan, daha sonra Malatya’dan ayrılan Sam, geçtiğimiz Salı günü tedavi görmekte olduğu İstanbul’da Sancaktepe Via Hospital Hastanesi’nden Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledilmişti. Yoğun bakımda tedavisi süren 41 yaşındaki Sam’ın, 01.30 sıralarında yaşamını yitirdiği, cenazesinin Cumartesi günü Ankara’da toprağa verileceği alındı.

Doktorların ellerinden geleni yaptıklarını ancak ağabeylerini kaybettiklerini belirten Sinan Şamil Sam’ın kardeşi Alpaslan Sam,’’ Diyecek bir şey yok. Gece saat 01.30 da ağabeyimi kaybettik. Sözün bittiği yerdeyiz. Diyebilecek bir şey bulamıyorum. Cumartesi günü Kocatepe Camii’nde öğlen namazın müteakiben Karşıyaka Mezarlığına defnedeceğiz’’ diyerek üzüntüsünü dile getirdi.Yorum Yapın

*Reklam