Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Renkler Çocukların Tasarımlarında Hayat Buluyor

19 Kasım 2013 | Gösterim: 14 | Kategori: Güncel

Atölyeleriyle Renkler Çocukların Tasarımlarında Hayat Buluyor…

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi, Oyuncak Müzesi ve S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşen atölye çalışmalarıyla, eğlenirken öğreniyor, yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı buluyor.

Rahmi M. Koç Müzesi
Etkinlik: ‘Matematik Atölyesi; Arım Balım Peteğim’
Yer: Renkli Matematik Dünyası
Tarih: 23 Kasım Cumartesi
Saat: 13:00 – 14:30
Yaş: 7 – 10 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Sayılar ve renkler eğlenceli bir oyuna dönüşüp, çocukları bu oyuna katılmaya davet ediyor. Çocuklar bu atölye ile matematiğin sonsuz dünyasına yolculuğa çıkıyorlar.
Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Matematik Atölyesi; Arım Balım Peteğim” adlı atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 30 TL.

Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi
Etkinlik: ‘Drama Atölyesi; Mesleğimi Seçiyorum’
Yer: Ankara Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi, Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi
Tarih: 23 Kasım Cumartesi
Saat: 11:00 – 12:30
Yaş: 7 – 10 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Çocuklar bu cumartesi ‘Mesleğimi Seçiyorum’ atölyesiyle eski meslekleri tanıyacaklar ve ileride ne olmak istediklerine kendilerine karar verecekler. ‘Drama Atölyesi; Mesleğimi Seçiyorum’ adlı atölyeye katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 20 TL’dir.


Etkinlik: ‘Benim Yumuşak Oyuncağım’ Atölye Çalışması
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi
Tarih: 23 Kasım Cumartesi
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu: 4 – 8 Yaş Arası (Aileleri ile)

Etkinlik Detayı: Küçük katılımcılar tasarlamak istedikleri yelkenlileri önce kağıda çizecekler daha sonra keçe ve kumaş yardımıyla bu yelkenlileri süsleyerek evlerine götürecekler. Atölyeye katılabilmek için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli giriş ücreti 7 TL, tam giriş ücreti 10 TL’dir.

Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Kabarık Kabarık’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 23 Kasım Cumartesi
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, sergideki rölyef çalışmalarını inceledikten sonra, farklı malzemelerle kendi rölyeflerini hazırlayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

Etkinlik: ‘Hayalimdeki Takı’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 23 Kasım Cumartesi
Saat: 14:00 – 16:00
Yaş Grubu: 7 – 14 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Sophia Vari’nin eserlerinden ilham alan çocuklar, birbirinden çeşitli malzemelerle kendi takılarını tasarlayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

Etkinlik: ‘Maviyi Seviyorum’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 24 Kasım Pazar
Saat: 12:20 – 14:20
Yaş Grubu: 4 – 6 Yaş Arası
Etkinlik Detayı: Mavinin birbir farklı tonunu keşfedecek çocuklar, keşfettikleri bu renklerle kendi resimlerini oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

Etkinlik: ‘Taş Yontucularına Çağrı! Mars’a Yolculuk’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 24 Kasım Pazar
Saat: 15:00 – 17:00
Yaş Grubu: 7 – 14 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Geometrik ve organik şekillerle çalışan Sophia Vari’nin çalışmalarını inceleme fırsatı bulan katılımcılar, sanatçının heykellerini hafif bir beton taşı olan ytong ile yeniden yorumlayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.
S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi

Etkinlik: ‘Taş Ağır mıdır?’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 19/ 20/ 21/ 22 Kasım
Saat: 10:00 – 15:00
Yaş Grubu: 5 – 17 yaş arası

Etkinlik Detayı: Bu atölyede, Anish Kapoor’un eserlerinde yaratmaya çalıştığı ağır, hafif boşluklu ve soyut olma algılarını katılımcıların da duyumsamalarını sağlayacak üç boyutlu çalışmalar yapılacaktır.

Etkinlik: ‘Asistanım Bilgisayar’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 23 Kasım Cumartesi
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu: 9 – 12 yaş arası

Etkinlik Detayı: Bu çalışma ile çocuklar bilgisayar kullanarak tasarım yapacaklar ve tasarladıkları biçimleri kendi seçecekleri materyaller ile üç boyutlu hale getirecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Etkinlik: ‘Malzemem, Ben ve Tesadüfler’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 23 Kasım Cumartesi / 14:00 – 16:00
24 Kasım Pazar / 14:00 – 16:00
Yaş Grubu: 7 – 8 yaş arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, Anish Kapoor’un sıklıkla kullandığı pigment, balmumu gibi materyalleri Süreç Stüdyosu olarak tasarlanan atölyede kullanarak bir sanat laboratuarı deneyimi yaşayacaklar. Bir eser yaratılırken kendi kararlarının dışında nelerden etkilendiğini yaşayarak görecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Etkinlik: ‘Dünya Bu Eser İçin Çok Küçük’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 24 Kasım Pazar
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu: 5 – 6 yaş arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, onlar için hazırlanmış beyaz bir galeri, kamusal alan ve doğa maketleri için soyut biçimler tasarlayacaklar. Küçük büyük algısı, objenin mekanı var etmesi, soyut figür gibi kavramları tartışıp minyatür dünya içine büyük eserler yapıp yerleştirecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 Yorum Yapın

*Reklam