Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Prof.Dr. Gümüş ‘Asıl’ Müsteşar

15 Ağustos 2014 | Gösterim: 5 | Kategori: Malatya Haberleri

Prof.Dr. Gümüş 'Asıl' Müsteşar

Haziran ayında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevine vekaleten atanan, Malatya Darendeli Prof.Dr. Eyüp Gümüş, bu göreve asaleten getirildi.

Prof.Dr. Nihat Tosun’dan boşalan Sağlık Bakanlığı Müşteşarlığı görevine, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği şefi olan Prof.Dr. Gümüş vekaleten getirilmişti.

Prof.Dr. Gümüş’ün müsteşarlık görevine asaleten atanmasına ilişkin 3’lü kararname Resmi Gazete’nin 15 Ağustos günkü sayısında yayınlandı.

GÜMÜŞ’ÜN ÖZGEÇMİŞİ..

1966 yılında Malatya Darende’de doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında Lice ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştı.

1992 yılında Hamidiye Etfal Hastanesinde Üroloji ihtisasına başladı. 1997 yılında Üroloji Uzmanı oldu. 2005 yılında Ürolojide Doçent unvanı aldı. 2006 yılında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim ve Üroloji Klinik Şefi olarak atandı. 2012 yılında Üroloji Profesörü oldu.

Türk Üroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Robotik Cerrahi Derneği Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yorum Yapın

*Reklam