Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Parkinson Bitkisel Tedavi

02 Ocak 2014 | Gösterim: 11 | Kategori: Bitkisel Ürünler

Tıpta henüz net olarak çaresi bulunamayan parkinson hastalığına alternatif tıp adı altında ile bitkisel tedavi metotları uygulanabilmektedir. Bitkisel gıda takviyeleri ile hastalıkların üstesinden gelmeyi başaran hastalar bu durumda bitkilerinde önemi anlamış oluyorlar. Doğanın insan sağlığına büyük armağanı olan bitkisel gıdalar insanların daha sağlıklı ve hastalıklarından kurtulmuş bir birey haline gelmelerini sağlamaktadır.

beyinde bulunması gereken dopamin maddesinin eksikliğinden dolayı meydana gelmektedir. Parkinson hastalığının önüne geçebilmek için beyinde buluna dopamin maddesini arttırmak gerekmektedir. Bu konuda bakla insan sağlığına oldukça yararlı olmaktadır. Bakla içeriğinde barındırdığı bileşikler, vitamin ve mineraller sayesinde dopamin hücrelerinin güçlenmesini sağlayarak beyinde daha fazla çoğalmasını sağlarlar. Uzmanlar tarafından verilen ilaçlara ek olarak düzenli bir şekilde bakla tüketimi parkinson hastalığından tamamen kurtulmanızı sağlamaktadır.

parkinson-hastaligi-bitkisel-tedavi-sifali-bitkiler-malatyabb.com

Parkinson Hastalığına Diğer Tedavi Yöntemleri

Parkinson hastalığı tedavisi için diğer tamamlayıcı tedavi yöntemleri olarak sanat terapisi, refleksoloji, yoga, hidroterapi, müzik terapisi ve hipnoz terapisi gibi fiziksel aktiviteler içerisinde olmanızda önerilmektedir. Ayrıca metionin, fenilalalin, tirosin ve cowage gibi bileşikler içeren besinlerde hastalığın tedavisinde yardımcı olabilmektedir.Yorum Yapın

*Reklam