Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Pamuk Eller Cebe

22 Kasım 2013 | Gösterim: 6 | Kategori: Spor

Feyenoord taraftarları 2011-12 sezonunda, Manchester City‘den kiralık olarak Rotterdam’a gelen ve 20 gol kaydeden İsveçli John Guidetti’yi takımlarına geri getirmek için bir fon oluşturdu. Feyenoord yönetimi ise bu harekete şimdilik çok sıcak bakmıyor.

John Guidetti, Feyenoord‘da geçirdiği o 1 sezonda taraftarların gönlünü kazanmıştı. Öyle ki 21 yaşındaki futbolcu halen de Klassieker olarak bilinen Ajax-Feyenoord maçında son kez hat-trick yapmış isim. 2011-12 sezonunun sonunda Manchester City‘e geri döndükten sonra sakatlığından bir türlü kurtulamadı ve hatta futbol hayatının tehlikede olduğu söyleniyordu. Ancak tekrar toparlandı ve transfer görüşmelerinin konusu olmaya başladı. Bu arada da Feyenoord‘un stadyumu de Kuip’i bazı maçlarda ziyaret etmekten de geri kalmadı. Manchester City oyuncunun bonservis bedelini 5 milyon euro olarak belirledi. Bunun üzerine kırmızı-beyazlı kulübün taraftarları Facebook‘ta “Guidetti Naar de Kuip” (Guidetti de Kuip’e) isminde bir grup kurdu ve grup kısa sürede 20 bine yakın beğeni aldı. Sitenin yaratıcıları bir süre sonra kullanıcıların bağış yapabilecekleri bir de hesap oluşturma hedefindeler. Ancak önce amaçları yeteri kadar ilgiyi toplayıp kulüple görüşmek ve maddi kaynağı oluşturmak için çareler üretmek.

Yönetim gerçekçi bulmadı

Bunlar olurken Feyenoord Futbol Direktörü Martin Geel Guidetti’yi hiçbir zaman gündemlerinden çıkarmadıklarını, ancak kısa dönemde bu transferin gerçekleşmesinin zor olduğunu açıkladı. Geel aynı zamanda taraftarların kampanyasının da oldukça sempatik olduğunu ama gerçekçi gelmediğini belirtti. Kulüp sitenin yaratıcıları ile de herhangi bir görüşme fikrine sıcak bakmıyor.

Köln örneği

’nın Köln kulübü, 2009 yılında, 3 yıl önce Bayern Münih‘e sattığı Lukas Podolski‘yi 10 milyon euroya geri almış, bu transfer sırasında Köln taraftarları, piksel satışı üzerine kurulmuş bir web sitesi ile bonservis bedelinin 1 milyon euroluk kısmını toplamayı başarmıştı.
Yorum Yapın

*Reklam