Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

"Onlara Sahip Çıkma Günü"

23 Kasım 2015 | Gösterim: 4 | Kategori: Malatya Haberleri

"Onlara Sahip Çıkma Günü"

 Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Sema Altuntaş, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yürütülen saldırılara düzenlediği açıklama ile tepki gösterdi. 

Malatya İl Başkanı Sema Altuntaş Bayırbucak Türkmen Bölgesinde Türkmenlere yapılan zulümlerin herkesin yüreğini dağladığını belirterek yapılan saldırıları kınadı.

Bayırbucak Bölgesinde 25 bin sivilin katliam tehdidi ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Altuntaş “Türkmen köylerine yağmur gibi bomba yağıyor. Buradaki Türkmen kardeşlerimiz Rus, İran, Irak, ve Esed beşgeni ile sıkıştırılmış durumda. Yıllar önce Lozan’da onlara sahip çıkamadık, bugün onlara sahip çıkma günüdür. Onlar bu mücadeleyi verirken “Osmanlı ecdadımızdan bize kalan bu toprakları kanımızın son damlasına kadar düşmandan koruyacağız’ diyorlar. Bizde ecdadımızın emanetine sahip çıkmalıyız. Orada zulüm gören kardeşlerimiz Türk ve kardeşlerimizdir. Ümmetimize zulüm yapılan her yerde milletimiz ve BBP olarak zalimlerin karşısında duracağız” diye konuştu.

Altuntaş açıklamasının sonunda İl Teşkilatı olarak Türkiye’ye sığınan Türkmenler için ve kıyafet yardımı başlattıklarını dile getirerek, yardım kampanyasına tüm Malatya halkını davet ettiklerini söyledi.Yorum Yapın

*Reklam