Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Mısır da Patlama

03 Şubat 2015 | Gösterim: 5 | Kategori: Güncel

Mısır‘ın kuzeyindeki İskenderiye kentinde Hakimler Kulübü yakınında patlama meydana geldi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İskenderiye Hakimler Kulübü yakınında meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. 

Kulüp çevresinde bulunan 5 araç ile bazı binalar zarar gördü. Patlamaya neden olan bombanın el yapımı ilkel bir düzeneği bulunduğu öğrenildi. 

-Havalimanında bomba düzeneği bulundu-

Öte yandan, Havalimanı 3’üncü bekleme salonunda  görevlilerince fark edilen iki yabancı cismin bomba düzeneği olduğu belirlendi. 

Güvenlik güçleri, uzman ekiplerce etkisiz hale getirilen bomba düzeneklerinin el yapımı olduğunu ifade ederken, düzeneklerin yanında “Bizi mart kongresinde bekleyin” yazılı not bulunduğunu aktardı.

Mısır, mart ayında gelişmiş ülkelerin maddi destek vermeleri amacıyla ” Mısır Ekonomi Kongresi” adıyla uluslararası bir toplantı düzenlemeyi planlıyor. 

Ülkede 2013’teki darbe ve ardından gelişen olaylara tepki olarak yürütülen protestolar sürerken, son dönemde gösterilerde şiddete yöneliş ve ülkenin birçok bölgesinde meydana gelen patlamaların yanında, bomba düzeneklerinin tespiti ve etkisiz hale getirilmesi faaliyetlerinin arttığı gözleniyor. – Kahire

Yorum Yapın

*Reklam