Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Mısır da Darbe Karşıtı Cuma Gösterileri

04 Ocak 2014 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

’ın çeşitli kentlerinde dün düzenlenen darbe karşıtı gösterilere polisin müdahalesi sonucu 17 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi yaralandı.  

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, , Giza, İskenderiye, Feyyum, İsmailiye ve Minya kentlerinde düzenlenen gösterilerde 17 kişinin öldüğü, 21 kişinin yaralandığı, olaylara karıştıkları tespit edilen 235 üyesinin gözaltına alındığı bildirildi.

Göstericilerin, halka ve güvenlik güçlerine karşı silah, molotofkokteyli, havai fişek ve bıçak kullandıkları iddia edilen açıklamada, emniyet görevlilerinin sivilleri korumak için azami gayret gösterdiği aktarıldı.

Kamu binalarına ve özel mülkiyete zarar verdikleri ileri sürülen göstericilerin, 3 otomobili ve bir motosikleti yaktıkları ifade edildi.

Ulusal İttifak Hareketi liderlerinden Mecdi Karkar, yaptığı açıklamada  “Darbe güçleri, barışçıl gösteri yapan kişilere karşı bu vahşice saldırılarını ne kadar tırmandırırsa tırmandırsın, bizler İttifak olarak, halk olarak, darbenin sona ermesi için verdiğimiz savaştan asla geri dönmeyeceğiz” dedi. 

Öte yandan, Katar Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mısır’daki olayların tırmanmasından ve polis tarafından vurularak öldürülenlerin sayısının artmasından endişe duyulduğu kaydedildi. – KahireYorum Yapın

*Reklam