Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Minik Müzisyenlerden Hasta Çocuklara Destek

06 Nisan 2016 | Gösterim: 1 | Kategori: Güncel

Adana‘da piyano öğretmeni Ayşe Özge Edemen ve öğrencileri, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Hastanesi Onkoloji ve Beyin Cerrahi bölümünde yatan hastalar çocuklar için vermiş oldukları konserin gelirini hastane yönetimine teslim etti.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamaya göre, yardım konseri düzenleyen Edemen ve öğrencileri, hastanede yatmakta olan çocuk hastalar için sahne aldı. Edemen, konserden elde edilen 20 bin lirayı Başhekim Prof. Dr. Yeşim Taşova‘yı ziyaret ederek teslim etti.

Başhekim Prof. Dr. Yeşim Taşova, konserden dolayı onur duyduklarını belirtti.

Her yardım konserinin önemli olduğunu kaydeden Taşova, “Ancak bu hasta çocuklarımıza, minik kardeşlerimize böyle bir bağış yapılması ayrı bir gurur kaynağıdır. Küçük büyük demeden gerçekleşen bu yardımlar çok anlamlı. Bağış kültürünü kentimizde mutlaka geliştirmeliyiz.” dedi.

Edemen de daha önce bu tip konserler verdiklerini belirtti.

Ayşe Özge Edemen, “Bu sefer de burada yatan çocuk hastalar için çaldık. Öğrencilerim Ada Eray, Ali Efe Özdemir, Elif Naz Güler, İlayda Kulak, Lara Şenel, Minez Yıldırım, Serra Doğru, Rana Özer, Selin Sızmaz, Yavuz Karaca ve Yiğit Efe Kozan ile konser verdik. Tüm yardımsever konuklarımıza çok teşekkür ederiz. Yardım konserlerimiz devam edecek.” diye konuştu.


Yorum Yapın

*Reklam