Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

‘Minia Malatya’ Geliyor

18 Kasım 2015 | Gösterim: 8 | Kategori: Malatya Haberleri

'Minia Malatya' Geliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin açılış tarihini sürekli ertelediği Sanat Sokağı içerisinde yapılacağını duyurduğu “Minia Malatya” için hazırlanan eserlerin minyatürleri yerleştirilmeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Merkez Bankası yanına yaptırmakta olduğu ve büyük oranda bitmesine rağmen açılışı gerçekleştirilen Sanat Sokağı içerisinde Malatya merkez ve ilçelerde bulunan 8 adet tarihi eserin minyatürünün yer alacağı “Minia Malatya” da açılacak.

8 ESER YER ALACAK

Mini Malatya içerisinde Eskimalatya’daki Ulu Cami ve Silahtar Mustafa Paşa Kervanarayı, ilçesindeki Taş Han, Arapgir’deki  Çanakkale Cephesi Baş Komutanlarından Cevat Çobanlı Paşa’nın ailesine ait Çobanlı Konağı; il merkezindeki Beşkonaklar ve Yeni Camii, ilçesindeki  Somuncu Baba Külliyesi ve Nemrut Dağı heykellerinin yer alacağı belirtildi.

Büyükşehir Ahmet Çakır, adresinde “Yeni Camii, Kervansaray, Beşkonaklar ve Çobanlı Konağı’nın minyatür fotoğraflarını yayımlayarak, “ Sanat Sokağımızda yaptırdığımız Minia Malatya çalışmalarımız devam ediyor” ifadesini kaydetti. Yorum Yapın

*Reklam