Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Maserati 100. Yılını Kutluyor

06 Aralık 2013 | Gösterim: 7 | Kategori: Güncel

otomobil üreticisi Maserati, kuruluşunun 100. yıldönümünü kutluyor.

Koç açıklamasında, Maseratinin 2014 yılı boyunca dünya genelinde düzenlenecek  etkinlikler planladığı belirtildi.

 Açıklamada, Maserati’nin 100. yılına özel hazırlanan  www.maserati100.com sitesi üzerinden markanın 100. Yıl etkinlikleri ile ilgili tüm bilgilere de erişilebildiği ifade edildi.Türkiye’de Tofaş çatısı altındaki Fer Mas tarafından distribütörlüğü yürütülmekte olan Maserati‘nin 100. yılına özel tasarlanan logosunun ise markanın “Sıradanlık Karşıtı” felsefesini  yansıttığı bildirildi.

19-21 Eylül 2014 tarihlerinde Modena’da yapılacak olan kutlama organizasyonunda 250 Maserati modeli bir araya gelecek ve etkinlik kapsamında ‘da çeşitli sürüş aktiviteleri düzenlenecek. 

Amerika pazarında da büyüen bir marka olmayı hedefleyen Maserati, başta olmak üzere  dünyanın yaklaşık 70 ayrı ülkesinde faaliyetlerini  sürdürüyor.

Firmanın 100. yılına özel hazırlanan özel logosu  bir madalyonu çağrıştırıyor ve markanın yarışçı ruhunu da sembolize etmeyi amaçlıyor.

Maserati 1926’da ürettiği  tipo 26 modelinden sonra 1947 yılında ilk binek aracı A6 Grand Tourer’ı üretti. 

1963’te ise dünyanın ilk spor lüks sedanı Quattroporte’ni piyasaya sürdü. 

 Bugüne kadar ürettiği tüm modellerle spor otomobil kavramına yeni bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayan Maserati, 4 kişilik süper Coupe’si GranTurismo’nun yanı sıra yeni üretim stratejisinin en önemli parçalarını oluşturan Quattroporte ve 1950’lerin klasik A6 GCS modelinden de izler taşıyan Ghibli ile de adından sıklıkla söz ettirmeyi hedefliyor.

 Maserati’nin 100. yıldönümünde Quattroporte ve Ghibli, modelleriyle fark yaratmayı amaçlıyor. – İstanbulYorum Yapın

*Reklam