Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Los Angeles ta Türk Derneğinden Suriyeli Mültecilere …

06 Haziran 2017 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

ABD’nin kentinde geçen yıl kurulan Türk Toplumu Derneği TURCA, Suriyeli mültecilerin de aralarında olduğu yaklaşık 250 kişiye iftar verdi.

Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde 2016’da faaliyetlerine başlayan TURCA, ilk kez iftar organizasyonunu gerçekleştirdi.

Orange County’deki Al Noor Camisi’nde, yarısına yakını Suriye’den yeni gelen mültecilerden oluşan 250’yi aşkın misafire verilen iftarda Türk yemek ve tatlıları servis edildi.

İftarın ardından yaptığı kısa konuşmada TURCA Başkanı Vakkas Doğantekin, Kaliforniya’da yaşayan Amerikalı ve Türklerin bir araya geldiği organizasyonlara imza atmak istediklerini belirtti.

Ermeni diasporasının, lobisinin ve Türkiye’den kaçan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının yoğun olarak yaşadığı bir bölgede faaliyet yapmaya çalıştıklarına dikkati çeken Doğantekin, “TURCA’nın yapacak daha çok işi var.” dedi.

Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi başladığında Los Angeles’ta organize olup Türk konsolosluğu önünde toplandıklarını ve derneği kurmayı o gün kararlaştırdıklarını anlatan TURCA Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Susuz ise “Biz Türkiye’nin ilimini, irfanını, edebini, merhametini, cömertliğini ve ümmet sevgisini, öncelikle burada yaşayan tüm kardeşlerimiz olmak üzere tüm Amerika’ya göstereceğiz.” diye konuştu.

TURCA’nın bundan sonra da özellikle mülteciler ve evsizlere yönelik iftarlarının devam edeceği bildirildi.

Yorum Yapın

*Reklam