Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Levent Kırca dan, Başbakan a Gönderme: Teröristler, …

01 Aralık 2013 | Gösterim: 11 | Kategori: Güncel

Mersin’in Anamur İlçesi’nde dün akşam ‘İçerdekiler’ oyununu sahneleyen tiyatro sanatçısı Levent Kırca, sahneden terörist rolündeki kişi geçerken, “Teröristlere her şey serbest, onlar başbakanın arkadaşı. Bunlar teröristlerle işbirliği yapıyor” dedi.

Levent Kırca, Anamur Kaplan Düğün Salonu’nda Ergenekon ve Balyoz davasında tutuklu komutan, milletvekili ve gazetecilerin hapis hayatı ve ailelerinin yaşadıklarının anlatıldığı ‘İçerdekiler’ oyununu sahneye koydu. Oyunun bir sahnesinde Silivri Cezaevi’nde bulunan Ergenekon davası sanıklarının köle muamelesi gördüğünü ileri süren Kırca, elinde silahla gelen kişiyi göstererek, “Teröristlere her şey serbest, onlar başbakanın arkadaşı. Bunlar teröristlerle işbirliği yapıyor. Açılım bu kadar basit” dedi.

Kırca, oyunda cezaevine gelen bir tutuklu yakınının kravatındaki resminden dolayı içeri almayan bir gardiyan rolünü üstlendi. Kırca, aynı sahnenin ilerleyen bölümünde elindeki 50 lirayı gösterip ‘Paranın üzerindeki Atatürk resminin kalkacağını onun yerine ata binmiş BOP Eş Başkanı olacağını’ öne sürerek, “BOP Eş başkanı ata binmiş ağzında köpükler akan at şahlanmış, ağzı köpüklü, gözünde de tezek var” dedi.

ÇARŞAFLI HOSTES

Balyoz davasında mahkum olan eski 1’inci Ordu eski Komutanı Emekli Orgeneral ve tutuklu emekli Koramiral Lütfi Sancar‘ı dramatik bir şekilde canlandıran Kırca, davayı sürdüren hakim ve savcıları kastederek, “Can veremesinler. Bana ve çocuklarıma çektirdiklerinin bin mislini çeksinler inşallah” diye beddua etti. Sahneye gelen çarşaflı bir oyuncuyu gösteren Levent Kırca, “İşte; Türk Hava Yolları‘nın hostesi gelmiş. Sen örtünmeyi becerememişsin. Burnun patlıcan gibi ortada kalmış. ya şu burun beni acayip tahrik ediyor lan” ifadesini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI’NDAN MUZLU KADIN HEYKELİ

Levent Kırca, arkadaşları ile birlikte üzerlerine örttükleri Türk Bayrağının altından tek tek çıkarak seyircileri selamladı. Belediye Başkanı ’li Mehmet Türe,  sahneye çıkarak Kırca‘ya çiçek verip, oyunculara yörenin tanınan ürünü muzlu kadın heykeli dağıttı. Başkan Türe, “Daha önce neden Anamur‘a gelmemişim. Bundan sonra her oyunda geleceğim” diye konuşan Levent Kırca‘ya, “Belediye Başkanı ben olurum, bir başka arkadaşım olur. Ama sizi daha geniş ve görkemli bir sahnede ağırlayacağız” diyerek Anamur‘a çok amaçlı bir salon yapılacağının sözünü verdi.

10’uncu Yıl Marşı’nın okunması ile son bulurken, salonu dolduran seyirciler Kırca ve ekibini ayakta alkışladı.

Haber: Levent KırcaYorum Yapın

*Reklam