Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Latin Rüzgarı Bursa yı Sardı

01 Temmuz 2014 | Gösterim: 4 | Kategori: Güncel

Birbirinden ünlü sanatçıları ağırlayan ’53. Uluslararası Bursa Festivali’, bu kez Venezuelalı caz sanatçısı Orlanda Poleo ile Chaworo Orkestrası’nı Bursalılarla buluşturdu.

Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ve Türkiye‘nin en uzun soluklu organizasyonu olan ’53. Uluslararası Bursa Festivali’nde Latin rüzgarı esti.
Bursa Kent Müzesi amfi tiyatroda gerçekleştirilen konser, renkli ve eğlenceli bir geceye imzasını attı. Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun da katkılarıyla Bursa Festivali’nin 53. yılına konuk olan ünlü caz sanatçısı Orlanda Poleo, Chaworo Orkestrası ile muhteşem bir konser verdi. Venezuela başta olmak üzere Karayip ülkelerine has perküsyon aletlerini kullanarak geleneksel Venezuela müziğini ve diğer Güney Amerika tarzlarını caz ile kaynaştıran Orlanda Poleo ile Chaworo Orkestrası’nın konserini sanatseverler ilgiyle izledi. Latin danslarına gönül veren sanatseverler ve kentin ünlü dansçıları Seyhan ve Dinçer Dişlon da konsere danslarıyla renk kattı. Eğlenceli görüntülerin yaşandığı konser, Bursa‘da tadına doyulmaz bir Latin gecesine de adını yazdırdı. Ünlü cazcı Poleo, Bursa‘da gördükleri ilgi karşısında mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.

Yorum Yapın

*Reklam