Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Lara Koleji, Şırnaklı Öğrencileri Misafir Etti

02 Aralık 2013 | Gösterim: 5 | Kategori: Güncel

Nevşehir Özel Lara Koleji, ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında Şırnak’ın İdil ilçesinde bulunan Çığır köyünden gelen öğrencileri ağırladı. İdil’de bulunan Hasret Okuma Salonu’ndan gelen 35 kişilik grubuna 2 gün boyunca Kapadokya bölgesi gezdirildi. Avanos, Ürgüp, Göreme ve Uçhisar’da bulunan tarihi yerleri gezen öğrenciler Kaymaklı’da bulunan Yeraltı Şehri’ne hayran kaldıklarını söyledi.

    Gezi kapsamında öğrencilere alışveriş merkezinde ‘Hükümet Kadın 2’ filmi izlettirildi. Ayrıca 5D salonunda film gösterimine katılan öğrenciler günü bowling oynayarak kapattı. Hayatlarında ilk defa Şırnak dışına çıkan öğrencilerin mutlulukları gözden kaçmadı. Okuma salonu öğrencilerinden Rıdvan Oktan, “Hayatımda ilk kez köyümün dışına çıktım. İlk defa sinemaya gittim. İlk defa bowling oynadım. Kapadokya’ya hayran kaldım. Özellikle Avanos’ta çanak çömlek atölyesi ziyaretini çok güzeldi. Bizlere bu imkanı tanıyan Hasret Okuma Salonu öğretmenlerine ve Lara Koleji’ne çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

    Özel Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü ise “Kurban Bayramı’nda ziyaret ettiğimiz kardeş okuma salonumuzu Nevşehir’de ağırlıyor olmaktan son derece mutluyuz. ŞırnakNevşehir hattında böylesine güzel bir kardeşlik köprüsü kurulmasına vesile olmaktan dolayı da huzurluyuz. Gezi boyunca gittikleri her yerde hediyeler alan öğrencilerimiz insanının civanmertliğine bir kez daha hayran kaldılar. Bu ziyaret hepimiz için oldukça güzel oldu. Biz kardeşliği daha da uzun vadeli hale getirmek için okuma salonumuzla birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
Yorum Yapın

*Reklam