Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Klopp un Dikkatine

05 Ocak 2014 | Gösterim: 0 | Kategori: Spor

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild, ilk yarıdaki istatistiklerden yola çıkarak Borussia Dortmund‘a önerilerde bulundu. Özellikle ligdeki başarısızlıklarının nedenlerini sıralayan , Sarı-siyahlı ekibin ikinci yarıda neler yapması gerektiğini de maddeler halinde sıraladı. İşte Bild’in Dortmund‘a önerileri…

1-Zirve takımlarına karşı daha başarılı olması gerekir

Borussia Dortmund bu sezon ligin zirvesinde yer alan Bayern Münih, Gladbach ve Wolfsburg‘a karşı puan kaybetti. Büyük takımlara karşı sadece ’nde zafer elde ettiler.

2- Pozisyonları değerlendirme konusunda daha iyi olmalı

Ligin en fazla şut çeken (317)  takımı olan Borussia Dortmund yakaladığı net gollük pozisyonlar (44) konusunda da zirvede yer alırken en çok net pozisyon harcayan (22) takımlar sıralamasında da ikinci sırada yer aldı.  Son vuruşlar daha özenli yapılmalı.

3- Daha çok korner ve orta çalışılmalı

Borussia Dortmund‘un en zayıf olduğu nokta bu sezonun ilk yarısında duran toplar oldu.  Kendi kullandığı kornerlerde golü bulması için 97 kez  denemesi gerekirken ortalardan bulduğu gol sayısı ise sadece 2 oldu. Daha fazla korner ve orta çalışması yapması gerekir.

4-Savunma uyumu iyileştirilmeli

Sakatlıklardan dolayı sürekli değişen savunmada en büyük problem uyum oldu.  Rakiplerinin kullandığı her 25 kornerde 1 gol yiyen savunmada problem uyumsuzluk!

5-Ofsayt çalışılmalı

İlk yarı boyunca Dortmund‘u ofsaytta kalma konusunda sadece Augsburg geçebildi. İkinci devre bu konuda da iyileştirilme yapılmalı

6- Konsantrasyon sorunu

Dortmund ilk devre boyunca özellikle maçların son çeyreğinde yediği gollerle dikkatleri üzerine çekti. Son 15 dakikalarda ortalamanın üzerinde olarak yenilen  5 gol konsantrasyon sorunu mu var sorusunu akıllara getirdi.
Yorum Yapın

*Reklam