Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Kayıp Genç Kız Ölü Bulundu

04 Temmuz 2015 | Gösterim: 2 | Kategori: Malatya Haberleri

Kayıp Genç Kız Ölü Bulundu

Ailesi tarafından Cuma günü polise kayıp olduğu bildirilen ve zihinsel özürlü olduğu öğrenilen 18 yaşındaki genç kız, Cumartesi sabaha karşı Derme Kanalı’nda ölü bulundu.

Çırmıhtı’nın Mahallesi Banazı Gediği mevkiindeki bahçesini 04.30 sıralarında sulamaya giden bir vatandaş, Derme Kanalı’ndan su çekmek için motopompu çalıştırmak isterken, kanalın içindeki boruya takılmış bir ceset farketti ve hemen polisi aradı. Bildirilen yere giden ekipleri, ilk incelemelerin ardından cesedin çıkarılması için İtfaiye’den yardım istedi ve gelen itfaiye ekibi cesedi çıkardı. Üzerinde kimlik olmayan ve ilk etapta 10-12 yaşlarında olduğu tahmin edilen cesedin kimliğini belirlemek üzere, polis kayıtları araştırıldı, ancak bu yaşta birine ait kayıp ihbarı bulunamadı.

Cumhuriyet Savcısı’nın da olay yerine gelmesiyle ceset üzerinde yapılan incelemede, cesedin daha büyük yaşta bir kıza ait olduğu anlaşılınca, kayıp ihbarları bu doğrultuda bir kez daha araştırıldı. Bu araştırmalar sonucu, cesedin,  3 Temmuz Cuma günü saat 10.00 sıralarında evinden ayrılan ve tekrar dönmeyen, yakınlarının kayıp ihbarında bulunduğu 18 yaşındaki Edanur Atlı’ya ait olduğu saptandı.

Ön incelemede vücudunda herhangi bir darp ve yara izine rastlanmayan kızın cesedi, ayrıntılı otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Genç kızın, yolunu kaybettikten sonra karanlıkta kanalı farketmeyerek suya düştüğü olasılığı üzerinde de duruluyor.Yorum Yapın

*Reklam