Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Karakavak İmar Planı Askıda

01 Ekim 2014 | Gösterim: 41 | Kategori: Malatya Haberleri

Karakavak İmar Planı Askıda

1990’lı yılının ortalarında başlayan, başta şehircilik ilkelerine aykırı olduğu ve sosyal (komşuluk) ilişkileri zedeleyeceği gibi gerekçelerle mahkemelerce bozulan, Karakavak Bölgesi İmar Uygulaması bu doğrultuda düzenlenmiş haliyle askıya çıkarıldı. 

ve Belediyesi yetkilileri “Mahkeme, uygulamayı 1 kişinin şikayetini dikkate alarak bozmuştu. Biz de mahkemenin bozma gerekçesini göz önüne alarak ve özünü bozmadan tekrar askıya çıkardık” diyerek yapılan imar uygulamasının özünü bozmadan sadece bozmaya neden olan uygulamada düzenlemeler yaptıklarını ifade ettiler.  

Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası(MAŞTİ karşısı) girişinde askıya çıkarılan imar planı 30 gün askıda kalacak. Askıya çıkarılan planın duyurusunda ise ,“Malatya merkez Karakavak- Tecde ve Çilesiz Mahallelerinin bir kısmını kapsayan yaklaşık 429.50 Ha (Hektar) alanın hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı Yeşilyurt ve Büyükşehir belediye Meclislerince onaylanmıştır. 

Onaylanan İmar Planı değişikliği 3194 Sayılı İmar Kanunu ve Mekansal Planlar Yapım Yönetmelikleri gereğince Yeşilyurt Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ilan panosunda  23.09.2014 Tarihinde (30 gün süre ile) askıya  çıkarıldığına dair iş bu ilan asma tutanağı tanzim ve imza edilmiştir.” deniliyor.Yorum Yapın

*Reklam