Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Kanseri Yenmek İçin Bunları Tüketin

19 Aralık 2013 | Gösterim: 32 | Kategori: Bitkisel Ürünler

kansere-savas-acan-bitkiler-malatyabb.com

Kanser ile Savaşta Sofrada Eksik Olmaması Gerekenler

Yapılan bazı araştırmalara  göre kanser ile savaşmada oldukça etkili silahların başında meyve, sebze ve baharatlar gelmektedir. Meyve, sebze ve baharatların içeriğinde bulunan ve kanser hücrelerinin öldürülmesinde yardımcı olan aktif maddelerin olduğu ortaya çıkmıştır. Bu gruba giren birçok meyve ve sebze bulunmaktadır. Bizde sizler için bunların arasında en etkili olanları kaleme aldık.

LAHANA: Lahana içeriğinde bulunan sülfürlü bileşikler, gıdalarla alınan, kanserojenleri bağladığı gibi, vücudumuzdaki kanserle savaş mekanizmalarını da aktif hale getirmektedir. Meme kanserine sebebiyet veren östrojen formlarını düşürüyor ve akciğer kanserine karşı koruyor.

: Bu meyvenin içerisinde bol miktarlarda quersetin maddesi bulunmaktadır. Bu madde de başta kalınbağırsak, yumurtalık, meme, lösemi ve akciğer kanseri olmak üzere birçok kanserin vücutta oluşmasını engellemektedir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ: İçeriğindeki moschatin adlı madde kanser ile savaşmada en etkili silahlardan biridir. Ayı zamanda sağladığı E vitamin sayesinde büyük bir kanser savaşçısıdır.

TERE: Keskin aroma etkisine sahip olan bu sebze çeşidi, bağırsaklarda meydana gelebilecek kanser öncesi oluşumların kansere dönüşmesini engellemektedir. Çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

: Yunanistan’da güç deposu, Çin’de ise sağlık deposu olarak bilinen bu bitkinin dünyada bilinen 3 bin yenilebilir türü bulunmaktadır. Nadir olarak çok az besinde bulunan D vitamini içermektedir. Bu sayede mantar meme kanserine karşı koruyucu etki göstermektedir. Çünkü D vitamin meme kanserine neden olan virüsleri büyük ölçüde yok etmektedir.

SOĞAN: Soğanın en büyük özelliği çiğ olarak tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirmesidir.

YER ELMASI: Bu sebzenin pişirilerek veya çiğ olarak da tüketilebilmektedir.

KARABİBER: Karabiber kırmızı, siyah ve yeşil renkli çeşitleri ile aynı ağaçtan farklı zamanlarda toplanan ürünleri temsil etmekle birlikte kanser hücrelerinde de etkili olabilmektedir.

NAR: Hücre deneylerinin yıldız kanser savaşçısı olan nar, çekirdeği iyice çiğnenerek tüketilmesi gerekmektedir.

Üzüm meyvesinin çekirdeği de kabuğu da kendisi de ayrı ayrı etkilere sahip tam bir geniş donanımlı kanser savaşçıdır. Kanser hastalarının iri çekirdekli üzümleri daha çok tüketmeleri önerilmektedir.

: Hem tazesi hem de reçeli ve şerbeti etkili. Reçelini ve şerbet özünü mevsiminde hazırlamak gerekiyor.

KİVİ: Bu meyvemiz ise Omega 3 ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Bu vitamin ve mineraller sayesinde kanser hücrelerine karşı etkilidirler. Kivinin siyah küçük çekirdekleri de oldukça yararlıdır.Yorum Yapın

*Reklam