Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Kanal Kenarına Korkuluk

26 Ekim 2015 | Gösterim: 8 | Kategori: Malatya Haberleri

Kanal Kenarına Korkuluk

Malatya’da onlarca aracın uçtuğu Derme Sulama Kanalı’nın Beydağı bölgesindeki bölümüne tarafından korkuluk yaptırıldığı bildirildi. Yaptırılan korkulukların araçların kanala düşmesini engelleyecek sağlamlıkta olup olmadığı tartışılıyor. Ayrıca, yolun bazı bölümlerinde korkulukların üzerine monte edildiği zeminin yol seviyesinde olması nedeniyle kanala düşmeleri engelleyecek durumda olmadığı ifade ediliyor.

Beydağı, Yamaç, Cemal Gürsel Mahalleleri bölgesinde Derme Sulama Kanalı’na araçların uçmasıyla meydana gelen onlarca kazadan sonra DSİ, harekete geçebildi ve kanalın etrafına yeni korkuluklar koymaya başladı.

Derme Sulama Kanalı’nın etrafında daha önce olarak kısa ve dayanıklık konusunda ise yetersiz olan korkuluklar araçların çarpması sonucunda yerinde çıkıyor ve araçlar ise kanala uçuyordu. 

Yaklaşık 2 yıldan beri kazaların sık sık meydana geldiği Derme Sulama Kanalı’nın kenarları DSİ tarafından yeni korkuluklar ile kapatıldı. Ancak kanalın bazı noktalarında yapılan korkulukların monte edildiği zeminin, bazı bölümlerde fotoğraftaki gibi yoldan daha yüksekte olduğu, ama bazı bölümlerin yol seviyesinde kaldığı, bunun da fiziki bir engel oluşturmadığı ifade edildi.Yorum Yapın

*Reklam