Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Kanada Polisi Rambo yu Buldu

06 Haziran 2014 | Gösterim: 1 | Kategori: Güncel

Kraliyet Atlı Polisi RCMP ekiplerinin kaçan saldırganı yakalamak için olay bölgesindeki karadan ve havadan gerçekleştirdiği çalışmalar başarıyla sonuçlandı. Polis, görgü tanıklarının ‘Rambo’ benzetmesi yaptığı saldırganı yakaladı. Polis, saldırganın yakalanmasının ardından, “Halk artık güvenle sokağa çıkabilir” dedi. 

Saldırganı yakalamak için, oldukça geniş bir bölgede yaşayanlardan, evlerinden çıkmamaları ve kapılarını kilitli tutmaları isteniyordu. güçleri, bölgedeki okulları tatil etti, devlet dairelerini kapattı, belediye otobüsleri ile okul servislerini durdurmuştu.

‘tan izlendi

Adeta evlerine hapsolan bölge halkının, çevrelerinde olup bitenlerden gördüklerini sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook üzerinden paylaşmaları, Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP şeflerinin tepkisini çekmişti.

Bölge sakinlerinden Vanessa Bernatchez’in, çatışmayı ve polisin vurulma anını kaydettiği görüntüleri paylaştığı Facebook sayfası da binlerce kişi tarafından ziyaret edilmişti.

‘Rambo gibiydi’

RCMP mensubu beş polisi vurduktan sonra kayıplara karışan 24 yaşındaki Justin Bourque’yi görenlerden bir bölge sakini, “Üzerinde kamuflaj giysi vardı. Rambo gibi başı bandajlıydı. Elinde, sırtında silahlar, ok ve yay vardı” demişti. 

Saldırıya kınama

Yaşamını yitiren polisler nedeniyle ülkede bayraklar yarıya indirildi.

G7 Zirvesi için Brüksel‘de bulunan Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper, kameraların karşısına geçerek yaşamını yitiren polislerin ailelerine başsağlığı dilerken, üyeleri de gün boyu yaptıkları açıklamalarda saldırıyı kınadı.

Haber: Ajansı


Yorum Yapın

*Reklam