Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Kanada da Yetişkinlerin Yüzde 90 ının Kalbinde Sorun …

24 Aralık 2013 | Gösterim: 17 | Kategori: Sağlık

Kanada’da yetişkinlerin yüzde 90’ında kalp sağlığı ve sorunlar bulunduğu açıklandı.

Toronto’da bulunan Kardiyovaksüler Sağlık Araştırmaları Ayakta Tedavi Ekibi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, ülkedeki yetişkinlerin yüzde 90’ından fazlasında kalp sorunu bulunduğu ortaya çıktı.

Kanada Tıp Derneği’nin bilimsel yayın organı Canadian Medical Assosication Journal’in bugünkü sayısında yayımlanan araştırma hakkında konuşan ekip lideri Dr. Jack Tu, yetişkinlerin kalp sağlığının ideal ölçülerden çok uzak olduğunu söyledi. Obezite, ve şeker hastalığının endişe verici şekilde artış gösterdiğini kaydeden Dr. Tu, Kanada ’na ait 464 bin kişilik veri tabanını esas alarak yaptıkları araştırmada, yetişkin nüfusun ancak yüzde 9.4 gibi düşük bir kesiminin sağlıklı kalp ve kardiyovasküler sisteme sahip olduğunu ifade etti. Dr. Tu, 12-19 yaş grubu gençlerde ideal kalp sağlığı oranını ise, yüzde 16.6 olarak açıkladı.

Yetişkin nüfusun kalp sağlığı için ciddi önlemler alınması gerektiğine dikkati çeken Dr. Jack Tu, kalp sağlığını olumsuz etkileyen en önemli 6 etkeni de, “, fazla kilo ve obezite, fiziksel aktivite eksikliği, , yüksek tansiyon ve şeker hastalığı” olarak sıraladı. – KanadaYorum Yapın

*Reklam