Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Kalp Krizine Yenik Düşen Doktora Meslektaşlarından …

22 Eylül 2015 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

Antalya‘da görevi başında kalp krizi geçirdikten sonra kalp nakli yapılan ve üç gün sonra hayatını kaybeden 62 yaşındaki Prof. Dr. Abit Demircan için Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törende, kalp krizi geçiren meslektaşına kalp neklini gerçekleştiren 35 yıllık arkadaşı Prof. Prof.Dr. Ömer Beyazıd, kürsüde konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.

AÜ Hastanesi’nde hasta muayene sırasında kalp krizi geçirip arkadaşı Kalp Damar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Beyazid ve ekibi tarafından kalp nakli yapılan 62 yaşındaki AÜ Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Rektör Eski yardımcısı Prof. Dr. Abit Demircan dün gece 23.00 sıralarında hayatını kaybetmişti. Demircan için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi A Blok önünde tören düzenlendi. Törene Demircan’ın eşi İnci ile oğlu Alper Demircan ile kızı Büşra Tankuş, AÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Turhan, AÜ Eski Rektörü Yaşar Uçar, Prof.Dr.Ömer Beyazid, çalışma arkadaşları ve hastaları katıldı. Hastane önündeki törende arkadaşları Abit Demircan’ı gözyaşları içinde anlattı. Törende Abit Demircan’a kalp naklini gerçekleştiren 35 yıllık arkadaşı Kalp Damar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Beyazid, gözyaşlarını tutmakta zorlandı. Demircan’da Tıbbın tüm imkanlarını kullandıklarını belirten Beyazid,”Elimizden geleni yaptık ancak onu yaşatamadık. 35 yıllık arkadaşım benim için kişisel olarak Akdeniz Üniversitesi içinde büyük bir kayıp, hoşgörülü, sevgi dolu, samimi esprili bir insandı. Aramızdan çok erken ayrıldı. Tıbbın tüm imkanlarını kullandık ama geri döndürmedik” diye konuştu.

BU ŞAKA AĞIR OLDU

AÜ Eski rektörü Yaşar Uçar ise “Abit esprili şakacı biriydi. Şakayı yapar şakayı kaldırırdı. Bu şaka ağır oldu. Daha önünde biz vardık. Bizi tanımayıp gittin” diye seslendi.

Duanın ardından Abit Demircan’ın cenazesi ailesi ve mesai arkadaşlarının omzunda cenaze aracına taşındı. Abit Demircan’ın cenazesi İkindi namazında kılınacak cenaze namazının ardından Demircikara Şehitler Mezarlığında toprağa verilecek. – ANTALYA


Yorum Yapın

*Reklam