Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

İzmir Kuş Cenneti nden Tanıtım Atağı

08 Şubat 2016 | Gösterim: 0 | Kategori: Güncel

Dünyanın sayılı sulak alanları arasında gösterilen Kuş Cenneti, uluslararası tanıtım atağına kalktı. İlk etapta Almanya, ve ’deki turizm fuarlarında görücüye çıkacak.

İzmir Kuş Cenneti’ni Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ), 2016 Şubat ayı olağan meclis toplantısını, Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda yaptı. Ana gündemi, tehlike altındaki çok sayıda kuş türüne evsahipliği yapan ve dünyanın sayılı kuş sulak alanları arasında gösterilen İzmir Kuş Cenneti’nin, uluslararası alanda daha etkili tanıtılması oluşturdu. Belediyesi ve İZKUŞ Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye’de ve dünyada yaşanan son olayların menfi etkisinden sonra turizmcilerle ve diğer ilgili kurumlarla yapılan toplantının ardından İzmir için tanıtım atağına geçme kararı alındığını, Kuş Cenneti’nin de bu paketin içinde yer alması gerektiğini söyledi. Belediye olarak uzun süredir Kuş Cenneti için birçok proje yürüttüklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “İzmir Kuş Cenneti’nde yapılan çalışmalarla eksiklerin giderilmesi yönünde ciddi adımlar atılmış ve hem çeşitlilik hem de nitelik ve nicelik olarak dünyanın sayılı kuş cennetlerinden birisi haline getirilmiştir. İzmir’in bu değerinin korunması ve gelişmesi için yoğun çaba gösterilmektedir. Fuarlara katılmanın, Kuş Cenneti’nin tanıtımı açısından yararlı olacağına inanıyoruz.” dedi.

İzmir Kuş Cenneti, 9-13 Mart 2016 arasında Almanya’da düzenlenecek ITB Turizm Fuarı, 25-25 Nisan arasında Dubai’de düzenlenecek Arabian Travel Market Turizm Fuarı ve 19-22 Mayıs arasında Şangay’da düzenlenecek WTF Çin Turizm Fuarı’nda tanıtılacak.


Yorum Yapın

*Reklam