Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

"İtfaiye Yetersiz Kalıyor"

19 Temmuz 2015 | Gösterim: 2 | Kategori: Malatya Haberleri

"İtfaiye Yetersiz Kalıyor"

Doğal yaşam, yaban hayvanları ve bitki örtüsü nedeniyle SİT alanı yapılması gündemde olan ’ın Ballıkaya Mahallesi’nde (köyünde) meydana gelen yangın meyve bahçeleri ile meşelik alanlara zarar verdi. Bölgede incelemelerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, belediyesinin acilen itfaiyeye arazi tipi yangın söndürme aracı takviyesinde bulunması gerektiğini söyledi.

Yangın, Hekimhan ilçesine bağlı Ballıkaya (Mezirme) ile Başkavak Mahallesi arasında gerçekleşti. Meşelik alanda tellerinden çıktığı sanılan yangın kısa sürede büyüyerek bölgedeki meyve ağaçlarını bulunduğu bahçeler ile meşelik alanlara zarar verdi. Büyükşehir Belediyesi’nden bölgeye giden itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü.

Bölgede bayram ziyaretlerinde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yangın olayını duyar duymaz bölgeye giderek vatandaşlarla görüştü.

Ağbaba, yangın sonucunda bölgedeki meyve bahçeleri ile meşelik alanda ciddi manada zarar oluştuğunu belirterek, “Malatya’da son dönemde meydan gelen yangın olaylarından dolayı ciddi manada arazi tipi yangın söndürme aracı takviyesi gerektiği ortaya çıkmıştır.  Yangınlarda itfaiye araçları yetersiz kalmıştır. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiyeye kısa sürede arazi tipi yangın söndürme aracı takviyesi yapmalıdır. Büyükşehir Belediyesi yine ilçelerdeki itfaiye teşkilatlarını güçlendirmelidir” dedi.Yorum Yapın

*Reklam